;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Esenciálne oleje pre harmonizáciu čakier

Ak ste niekedy absolvovali meditáciu alebo ste cvičili jogu, určite ste už počuli niečo o čakrovom systéme vo vašom tele a tiež o tom, že je dôležité, či máte čakry otvorené alebo zablokované. Čo sú to čakry a ako ovplyvňujú vašu fyzickú a emocionálnu pohodu?

Čo sú to čakry?

V sanskrite slovo čakra znamená koleso a toto vyjadrenie sa, podľa východnej filozofie, týka energetických centier vo vašom tele. Môžete si ich predstaviť ako krútiace sa farebné kolieska, špirály alebo lotosové kvety. Ak sa podľa tejto filozofie čakry zablokujú, môžete začať pociťovať fyzické alebo emocionálne ťažkosti súvisiace s konkrétnym energetickým centrom. A preto, aby ste boli neustále v rovnováhe, by mali byť vaše čakry otvorené a harmonizované. Harmonizovať ich môžete meditáciou, cvičením jogy, čchi-kungu, tai-chi  špeciálnymi dychovými cvičeniami alebo masážou harmonizačným olejom.

Ktoré čakry poznáme?

Koreňová čakra. Je červenej farby a nachádza sa v spodnej časti chrbtice. Dáva človeku korene, základ, schopnosť stáť pevnými nohami na zemi, byť uzemnený a mať v živote svoj význam, cieľ. Táto čakra udáva pocit bezpečia a stability. Je možné harmonizovať ju masážnym olejom Muladhara.

Sakrálna čakra. Táto čakra oranžovej farby je umiestnená tesne nad pupkom. Je zodpovedná za našu tvorivú a sexuálnu energiu, vzťah k našim emóciám aj emóciám ľudí vo vašom okolí. Výsledkom jej disharmónie môžu byť napríklad aj poruchy menštruačného cyklu. Na harmonizáciu tejto čakry slúži olej Svadhisthana.

Solar plexus. Čakra solar plexu sa nachádza v oblasti žalúdka a má žltú farbu. Je zodpovedná za sebadôveru a sebaúctu a tiež nám dáva pocit kontroly nad našim životom. Na jej harmonizáciu môžete použiť olej Manipura.

Srdcová čakra. Nachádza sa v oblasti nášho srdca, uprostred hrude. Je zelenej farby. Nie je žiadnym prekvapením, že srdcová čakra je o našej schopnosti milovať a prejavovať súcit. Na masáž hrudnej oblasti použite olej Anahata.

Krčná čakra. Je umiestnená v hrdle a súvisí so schopnosťou vyjadriť svoj názor a obhájiť samého seba. Má tyrkysovú farbu. Je hlavným nástrojom verbálnej komunikácie. Na upokojenie jej disharmónie slúži olej Vishuddha.

Čakra tretieho oka. Nachádza sa medzi očami, uprostred čela. Má fialovú farbu. Tejto čakre môžete poďakovať za silný inštinkt. Je to preto, že tretie oko je zodpovedné za intuíciu a súvisí tiež s predstavivosťou. Na harmonizáciu tejto čakry a na jej masáž použite olej Anja.

Korunná čakra. Nachádza sa na vrchu hlavy a prepája celý náš čakrový systém a náš duchovný svet s vesmírom. Má zlato-striebornú farbu. Jej disharmónia sa môže prejaviť napríklad aj depresiou a preto je dobré harmonizovať túto oblasť olejom Sahasrara.

Všetky oleje sú vhodné ako na masáž tak aj k rozptyleniu v difuzéri.