;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

1. čakrová esencia MULADHARA

€18 €15 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

1. čakrová esencia Muladhara 

Zmes esenciálnych olejov a drahých kameňov vhodná na posilnenie 1.čakry čakry koreňovej. Blokácia 1.čakry sa prejaví na fyzickej i mentálnej úrovni človeka. Pozitívne pôsobí napríklad na krvný obeh, cievy, žily, svaly, nadobličky, hrubé črevo (čiastočne), konečník a mužské pohlavné orgány. 

Prvá čakra reprezentuje náš základ, naše korene. Koreňová čakra sídli v oblasti kostrče. Ovplyvňuje podvedomú silu a chuť k životu, ktorá úzko súvisí so svetom ostatných živých zvierat a rastlín. Jej disharmónia sa môže prejaviť nasledovnými ochoreniami: zápcha, hemoroidy, zápal hrubého čreva, hnačka, chladné neprekrvené prsty na nohách a rukách, frekvencia močenia, zápal močového mechúra, osteoporóza, artróza bedrového kĺbu, obličkové kamene, hypertenzia, hypotenzia, impotencia, vrodené deformácie chodidiel.

Preenergetizovaná 1. čakra - podporuje v nás majetníckosť, túžbu po peniazoch, moci a podporuje EGO.

Nedostatok energie v 1. čakre - sa prejavuje zabúdaním, častým strácaním vecí, zaniká potreba uspokojovanie základných životných potrieb a je tu výrazná disharmónia medzi mužskými a ženskými energiami. Človek žije skôr v predstavách, ako v realite. 

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Reprezentuje: náš základ, korene a pocit uzemnenia (čakra, ktorá je najbližšie k zemi)
Asociácia: nohy, chodidlá, kosti, hrubé črevo, nadobličky, odozva uteč alebo bojuj
Pocity: prežitie, bezpečie, finančná nezávislosť, peniaze, jedlo
Prejav blokády: paranoja, strach, zmätenosť, neistota, strata svojho účelu, významu, či cieľa 
Farba: červená
Živel: zem

Nachádza sa v dolnej časti chrbtice pri kostrči. Je to prvé centrum, ktoré je spojené s energiou zeme, čiže nás nielen uzemňuje, ale dáva nám bezpečnosť a stabilitu k životu. Je to základná energia, ktorá nám pomáha zvládať materiálne aspekty života. Bez nich je duchovný život nemožný preto, lebo by sme bez hmotnej základne zomreli. Prvá čakra má fungovať tak, aby sme mali potrebu dôstojného žitia ako ľudia- to znamená, mať kde bývať, čo jesť, byť čisto oblečený atď.

Preenergetizovaná 1. čakra - podporuje v nás majetníckosť, túžbu po peniazoch, moci a podporuje EGO.

Nedostatok energie v 1. čakre - sa prejavuje zabúdaním, častým strácaním vecí, zaniká potreba uspokojovanie základných životných potrieb a je tu výrazná disharmónia medzi mužskými a ženskými energiami. Človek žije skôr v predstavách, ako v realite. 

Spája sa aj s našimi základnými potrebami ako je uspokojovanie fyzických a materiálnych potrieb. Táto základná energia nás uzemňuje, dáva nám stabilitu a dobrý zmysel pre realitu. Keď je táto čakra nabitá, sme schopný sa vysporiadať so všetkým čo nám život prináša. Blokuje ju STRACH o prežitie, financie, ale aj prílišná naviazanosť na materiálne hodnoty.

Učí nás prijať každú situáciu bez zbytočných emocionálnych výkyvov. To, znamená, ak sa nám v živote čokoľvek stane, našou reakciou by nemal byť negatívny výbuch emócií, ale pokora a prijatie. Každá situácia nám prináša ponaučenie a bojovať s ňou nemá zmysel. V každej situácií je potrebné zaujať pozitívny postoj a otočiť naše negatívne myšlienky na pozitívne. Dnes to možno nevyšlo, ale zajtra to dám.

Spôsob použitia

Pridajte 5 kvapiek do rastlinného oleja a aplikujte na konkrétnu čakru.

Pridajte 5 kvapiek do kúpeľa o teplote do 37 °C. Pre lepšiu rozpustnosť môžete zmiešať so soľou alebo nosným rastlinným olejom.

Priamou inhaláciou- nakvapkajte 1 až 2 kvapky na bavlnenú vreckovku alebo vatový tampón a vdychujte.

Do aromalampy alebo do difuzéra- pridajte 3 až 5 kvapiek do misky s vodou a nechajte rozptýliť v dome, v byte, v kancelárii, alebo aj v aute.

 

Bezpečnosť

Netoxický, nedráždivý, ale príležitostne senzibilizačný. Vždy najskôr otestujte malé množstvo kvôli citlivosti alebo alergickej reakcii. Priamy a nepriamy kontakt s očami spôsobí podráždenie. Ak ste tehotná, pred použitím sa poraďte s lekárom.

Dodatočné parametre

Kategória: Aromaterapia
Objem: 10 ml
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: