;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

2. čakrová esencia SVADHISTHANA

€18 €15 bez DPH
Skladom (5 ks)

2. čakrová esencia Svadhisthana

Zmes esenciálnych olejov a drahých kameňov vhodná na posilnenie 2.čakry sakrálnej. Jej disharmónia sa môže prejaviť nasledovnými ochoreniami: Dráždivý kolon, menštruačný cyklus, predmenštruačný syndróm, silné menštruačné krvácanie, cysty na vaječníkoch, endometrióza, choroby semenníkov, choroby prostaty.

Podporuje našu kreativitu a radosť z dobre vykonanej práce. Má oranžovú farbu a nachádza sa 2-3 prsty pod pupkom. Ovplyvňuje napríklad našu sexualitu, ženské pohlavné orgány, hrubé črevo (čiastočne), močový mechúr, a obličky a kontroluje vylučovanie. Nedostatok energie v 2. čakre sa prejavuje malou motiváciou niečo tvoriť, aj čokoľvek urobiť (i upratovanie doma) .Všetko vás nudí, svet sa vám zdá šedivý a bezvýznamný a prevláda, ak je u vás lenivosť a sebectvo a ak máte najväčšiu chuť na sladké, verte, že vaša 2.čakra je v disharmónii. K harmonizácii tejto čakry netreba zvyšovať sexuálnu aktivitu, ale naopak si dopriavať partnerskú nehu a pohladenie, pretože potrebujeme vedieť, že nás má partner rád. Vyvážená druhá čakra nám dáva životnú silu a pohodu, vyváženosť a harmóniu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Reprezentuje: schopnosť tvoriť a užívať si, sexualita a túžby
Asociácia: dolné brucho, obličky, močový mechúr, reprodukčné orgány a žľazy, obehový systém
Pocity: hojnosť, zdravé sexuálne túžby, potešenie, hojnosť, radosť zo života, kreatívne myslenie, pozitívne vnímanie
Prejav blokády: sexuálne dysfunkcie a choroby, problém s intimitou, utiahnutosť, nevera, vina, kompulzívne a obscesívne chovanie 
Farba: oranžová
Živel: voda

Nachádza sa v dolnej časti chrbtice zhruba na úrovni vaječníkov, ale v strede chrbtice.

Spája sa so slovom JA CÍTIM a, čiže je spojená s tým, ako cítime to, kto sme. Je spojená s pocitmi a vzťahmi s našimi rodičmi, partnermi, ale aj so sebaprijatím – vzťahom samého k sebe.  Spája sa aj s našimi pohlavnými a reprodukčnými orgánmi a ovplyvňuje naše vzťahy a pocity v citovej oblasti.

Ak je táto čakra zablokovaná, väčšinou sú bloky už z detstva alebo prenatálneho obdobia. Príčinou je vzťah s rodičmi bez lásky, ponižovanie, traumy alebo to, že ste boli nechcené dieťa. Neskôr sa emócie zachytávajú presne na tých istých slučkách z detstva pri partnerských vzťahoch. Vzniká hnev, strach a obavy, žiarlivosť voči ľuďom v okolí, ale hlavne voči sebe samému.

Ubližuje jej úzkosť a beznádej, nízka sebaúcta, potláčané a nevyjadrené pocity v partnerskom živote alebo vo vzťahu s inými, ale aj nadmerný súcit s inými ľuďmi a preberanie ich emócií a pocitov na seba.  Problém spôsobujú aj výčitky, nie som dosť dobrá, ja som vinná a pod.

V tejto čakre prebýva aj naše vnútorné dieťa. Ak ju máme zablokovanú, zdá sa nám, že strácame našu vitálnu silu.

Učí nás prijať nielen každú situáciu, ale aj každého človeka. Dôležité je naučiť sa tolerovať a akceptovať názory a „životné role“ iných ľudí a prijať ich bez výhrad a naučiť sa odpúšťať. Veľmi dôležité je mať vysporiadané vzťahy so svojimi rodičmi, s matkou, s bývalým partnerom a samozrejme sami so sebou. Množstvo ženských chorôb a problémov sa spája práve s neprijatím seba samej.

Spôsob použitia

Pridajte 5 kvapiek do rastlinného oleja a aplikujte na konkrétnu čakru.

Pridajte 5 kvapiek do kúpeľa o teplote do 37 °C. Pre lepšiu rozpustnosť môžete zmiešať so soľou alebo nosným rastlinným olejom.

Priamou inhaláciou- nakvapkajte 1 až 2 kvapky na bavlnenú vreckovku alebo vatový tampón a vdychujte.

Do aromalampy alebo do difuzéra- pridajte 3 až 5 kvapiek do misky s vodou a nechajte rozptýliť v dome, v byte, v kancelárii, alebo aj v aute.

 

Bezpečnosť

Netoxický, nedráždivý, ale príležitostne senzibilizačný. Vždy najskôr otestujte malé množstvo kvôli citlivosti alebo alergickej reakcii. Priamy a nepriamy kontakt s očami spôsobí podráždenie. Ak ste tehotná, pred použitím sa poraďte s lekárom.

Dodatočné parametre

Kategória: Aromaterapia
Objem: 10 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: