;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

4.čakrová esencia ANAHATA

€18 €15 bez DPH
Skladom (1 ks)

4. čakrová esencia Anahata

Zmes esenciálnych olejov a drahých kameňov vhodná na posilnenie 4.čakry čakry srdcovej. Jej disharmónia sa môže prejaviť nasledovnými ochoreniami: imunitný systém, problémy s týmusom, choroby obehového a lymfatického systému, zadržiavanie vody v tele, opuchy.

Táto čakra prepája nižšie (napojené na Zem) a vyššie (napojené na Vesmír) čakry. Skladá sa z pravej a ľavej časti. Každá časť nesie inú farbu. Pravá polovica- HÁTA- má zlatú farbu, ktorá sa ale mení pôsobením negatívnych emócií (môže sa zakaliť až do tmavo hnedej). Toto zhnednutie sa prejavuje ako srdcová nedostatočnosť. Zlatá polovica nesie JANG energiu (mužská, otcovská) a riadi pocity lásky v nás. A to lásky čistej, bez podmienok. Nie lásku erotickú (sexuálnu)! Ľavá polovica -ANÁ- má ružovofialovú farbu, ktorá sa nemení. Táto polovica nesie JIN energiu (ženská, materská). Tieto dve farby- ružovofialová a zlatá svietia dohromady ako ZELENÁ.

Štvrtá čakra má na starosti celý náš imunitný systém. (Čím viac máme v sebe lásky, tým je naša imunita silnejšia! Ovplyvňuje napríklad tieto orgány- srdce, spodná časť pľúc, hrudný kôš, krvný obeh, atď. Choroby, ktoré plynú z nedostatočnej činnosti Anáháty sa spájajú predovšetkým s týmito orgánmi. Táto čakra najviac trpí neláskou, hnevom a žiarlivosťou. a možno ju vyliečiť iba čistou láskou a vedomím odpustením sebe, i svojmu okoliu a zrieknutie sa podvedomej potreby niekoho, alebo niečo vlastniť- to znamená- zbaviť sa svojich závislostí na osobách, zvieratách, veciach, i svojho domova. Jej základným princípom je odovzdanosť a motto pre duchovný rast znie: “Milujem seba a ostatných nepodmienečne, dávam aj prijímam, cítim lásku ku všetkému živému, som otvorená a citlivá k potrebám svojim i celého vesmíru.”

Detailné informácie

Podrobný popis

Reprezentuje: schopnosť dávať aj prijať lásku, schopnosť milovať
Asociácia: pľúca, srdce, ruky, paže, týmus
Pocity: láska, radosť, vnútorný pokoj, súcit, harmónia, mier
Prejav blokády: nehumánnosť, nedostatok súcitu, žiarlivosť, nenávisť, sebectvo, bezzásadovosť, pocit osamelosti, smútok, 
Farba: zelená
Živel: vzduch

Nachádza sa na úrovni srdca, ale v strede v oblastí hrudníka.
Spája sa slovami BEZPODMIENEČNE MILUJEM

Ak prečistíme všetky čakry nižšie a dostaneme sa až do srdcovej čakry, pocítime, čo je naozajstná láska. Láska nie je vášeň, zaľúbenie ani sex. Láska je otvorenie svojho srdca, prijatie každého človeka svojim srdcom bez výhrad.

Ubližuje jej nenávisť, závisť, potreba pomsty, neschopnosť dávať a prijímať lásku ako cit, pocit krivdy ale aj prílišný súcit a ľútosť ako aj potreba rozdať sa iným.
Závisť a nenávisť sú emócie, ktoré nám blokujú nielen naše srdce, ale aj život ako taký. Ak závidíme iným, priťahujeme si nedostatok. Ak máme v srdci nenávisť, nedokážeme lásku dávať ani prijímať. Krivda sa spája aj s hnevom a zlosťou a blokuje nám energiu vo viacerých čakrách.
V tejto čakre sa nachádza aj náš vzťah k sebe samým. Ak nevieme milovať sami seba bez výhrad, nedokážeme milovať bez výhrad ani ľudí okolo seba.

Túto čakru harmonizuje otvorenie srdca. V otvorenom srdci nie je miesto pre nenávisť. Otvorenie srdca nám otvára aj naša ochota pomáhať iným ľuďom len z čistej lásky.

Učí nás milovať a prijímať všetkých ľudí bez výhrad. Akceptovať každého človeka vrátane seba samého aj so svojimi tieňmi.  Nemusíme s každým súhlasiť, ale prijať to, že má iný názor. Nemusíme žiť s niekym, kto má inú životnú cestu ako my, ale rozísť sa s pochopením, láskou a odpustením.

Dodatočné parametre

Kategória: Aromaterapia
Objem: 10 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: