;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Čakrové esencie

Špeciálne vytvorené zmesi esenciálnych olejov v kombinácii s drahými kameňmi pre harmonizáciu čakier.

7 položiek celkom
1 cakra prirodny esencialny olej
Tip
€15 bez DPH
€18

1. čakrová esencia Muladhara 

Zmes esenciálnych olejov a drahých kameňov vhodná na posilnenie 1.čakry čakry koreňovej. Blokácia 1.čakry sa prejaví na fyzickej i mentálnej úrovni človeka. Pozitívne pôsobí napríklad na krvný obeh, cievy, žily, svaly, nadobličky, hrubé črevo (čiastočne), konečník a mužské pohlavné orgány. 

Prvá čakra reprezentuje náš základ, naše korene. Koreňová čakra sídli v oblasti kostrče. Ovplyvňuje podvedomú silu a chuť k životu, ktorá úzko súvisí so svetom ostatných živých zvierat a rastlín. Jej disharmónia sa môže prejaviť nasledovnými ochoreniami: zápcha, hemoroidy, zápal hrubého čreva, hnačka, chladné neprekrvené prsty na nohách a rukách, frekvencia močenia, zápal močového mechúra, osteoporóza, artróza bedrového kĺbu, obličkové kamene, hypertenzia, hypotenzia, impotencia, vrodené deformácie chodidiel.

Preenergetizovaná 1. čakra - podporuje v nás majetníckosť, túžbu po peniazoch, moci a podporuje EGO.

Nedostatok energie v 1. čakre - sa prejavuje zabúdaním, častým strácaním vecí, zaniká potreba uspokojovanie základných životných potrieb a je tu výrazná disharmónia medzi mužskými a ženskými energiami. Človek žije skôr v predstavách, ako v realite. 

 

728
2 cakra prirodny esencialny olej
Tip
€15 bez DPH
€18

2. čakrová esencia Svadhisthana

Zmes esenciálnych olejov a drahých kameňov vhodná na posilnenie 2.čakry sakrálnej. Jej disharmónia sa môže prejaviť nasledovnými ochoreniami: Dráždivý kolon, menštruačný cyklus, predmenštruačný syndróm, silné menštruačné krvácanie, cysty na vaječníkoch, endometrióza, choroby semenníkov, choroby prostaty.

Podporuje našu kreativitu a radosť z dobre vykonanej práce. Má oranžovú farbu a nachádza sa 2-3 prsty pod pupkom. Ovplyvňuje napríklad našu sexualitu, ženské pohlavné orgány, hrubé črevo (čiastočne), močový mechúr, a obličky a kontroluje vylučovanie. Nedostatok energie v 2. čakre sa prejavuje malou motiváciou niečo tvoriť, aj čokoľvek urobiť (i upratovanie doma) .Všetko vás nudí, svet sa vám zdá šedivý a bezvýznamný a prevláda, ak je u vás lenivosť a sebectvo a ak máte najväčšiu chuť na sladké, verte, že vaša 2.čakra je v disharmónii. K harmonizácii tejto čakry netreba zvyšovať sexuálnu aktivitu, ale naopak si dopriavať partnerskú nehu a pohladenie, pretože potrebujeme vedieť, že nás má partner rád. Vyvážená druhá čakra nám dáva životnú silu a pohodu, vyváženosť a harmóniu.

731
3. čakrová esencia MANIPURA
Tip
€15 bez DPH
€18

3. čakrová esencia Manipura

Zmes esenciálnych olejov a drahých kameňov vhodná na posilnenie 3.čakry solar plexus. Jej disharmónia sa môže prejaviť nasledovnými ochoreniami: Cukrovka, pankreas, zápal pankreasu, choroby pečene, žlčové kamene, dvanástnikový vred, prietrž, celiakia (tenké črevo), slezina, Crohnowa choroba.

Tretia čakra sa nachádza na chrbtici vo výške pupka. Jej rovnováha hrá dôležitú úlohu v premene energie, ktorú prijímame vo forme potravy, na energiu životnú. Riadi naše emócie, vzbudzuje v nás potrebu presadiť sa silou vôle.Touto čakrou nami prúdi zloba a hnev. Cez ňu tiež posudzujeme ostatných- núti nás dirigovať a vládnuť druhým! Ovplyvňuje žalúdok, pankreas, slezinu, pečeň, žlčník, tenké črevo a tiež obličky (o tie sa delia s 2. čakrou). 

737
4.čakrová esencia ANAHATA
Tip
€15 bez DPH
€18

4. čakrová esencia Anahata

Zmes esenciálnych olejov a drahých kameňov vhodná na posilnenie 4.čakry čakry srdcovej. Jej disharmónia sa môže prejaviť nasledovnými ochoreniami: imunitný systém, problémy s týmusom, choroby obehového a lymfatického systému, zadržiavanie vody v tele, opuchy.

Táto čakra prepája nižšie (napojené na Zem) a vyššie (napojené na Vesmír) čakry. Skladá sa z pravej a ľavej časti. Každá časť nesie inú farbu. Pravá polovica- HÁTA- má zlatú farbu, ktorá sa ale mení pôsobením negatívnych emócií (môže sa zakaliť až do tmavo hnedej). Toto zhnednutie sa prejavuje ako srdcová nedostatočnosť. Zlatá polovica nesie JANG energiu (mužská, otcovská) a riadi pocity lásky v nás. A to lásky čistej, bez podmienok. Nie lásku erotickú (sexuálnu)! Ľavá polovica -ANÁ- má ružovofialovú farbu, ktorá sa nemení. Táto polovica nesie JIN energiu (ženská, materská). Tieto dve farby- ružovofialová a zlatá svietia dohromady ako ZELENÁ.

Štvrtá čakra má na starosti celý náš imunitný systém. (Čím viac máme v sebe lásky, tým je naša imunita silnejšia! Ovplyvňuje napríklad tieto orgány- srdce, spodná časť pľúc, hrudný kôš, krvný obeh, atď. Choroby, ktoré plynú z nedostatočnej činnosti Anáháty sa spájajú predovšetkým s týmito orgánmi. Táto čakra najviac trpí neláskou, hnevom a žiarlivosťou. a možno ju vyliečiť iba čistou láskou a vedomím odpustením sebe, i svojmu okoliu a zrieknutie sa podvedomej potreby niekoho, alebo niečo vlastniť- to znamená- zbaviť sa svojich závislostí na osobách, zvieratách, veciach, i svojho domova. Jej základným princípom je odovzdanosť a motto pre duchovný rast znie: “Milujem seba a ostatných nepodmienečne, dávam aj prijímam, cítim lásku ku všetkému živému, som otvorená a citlivá k potrebám svojim i celého vesmíru.”

743
5. čakrová esencia VISHUDDHA
Tip
€15 bez DPH
€18

5. čakrová esencia Vishuddha

Zmes esenciálnych olejov a drahých kameňov vhodná na posilnenie 5.čakry čakry krčnej. Jej disharmónia sa môže prejaviť nasledovnými ochoreniami: Astma, zvýšená činnosť štítnej žľazy, bolesti hrdla, zápaly krčných mandlí, sluchové ťažkosti, ušné šelesty, horná časť tráviacej sústavy, afty, zuby, mentálna anorexia, roztrúsená skleróza.

Nesie inšpiráciu a sebarealizáciu v profesionálnom i spoločenskom živote. Slúži ako most medzi naším myslením a cítením a sleduje aj naše reakcie na ne (plač, smiech, radosť, láska, strach, atď.). Preto, keď sú blokované energie v 5. čakre, je narušené “porozumenie medzi hlavou a telom. Má blankytne modrú až tyrkysovú farbu, niekedy môže mať aj nádych striebornej žiary. Nachádza sa pod jugulárnou jamkou. Niekedy sa jej hovorí krčná, alebo karmická čakra a to preto, že v nás reguluje príčiny a následky.

746
6. čakrová esencia AJNA
Tip
€15 bez DPH
€18

6. čakrová esencia Ajna

Zmes esenciálnych olejov a drahých kameňov vhodná na posilnenie 6.čakry čakry čelovejJej disharmónia sa môže prejaviť následovnými ochoreniami: Tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy s videním, krátkozrakosť, ďalekozrakosť, zelený zákal, škvrny v zornom poli oka, zápal horných dýchacích ciest a ťažkosti s dutinami, výtok z nosa, zápal prínosových dutín.

Hovorí sa jej aj čakra UVEDOMENIA- súvisí s jasnozrivosťou. Učí nás používať intuíciu. Intuícia je náš jediný a spoľahlivý radca. Intuícia je to, čo nás napadne ako prvé. Má tmavo modrú až indigovú farbu a nachádza sa uprostred čela, respektíve je vnútri hlavy.

749
7.čakrová esencia SAHASRARA
Tip
€15 bez DPH
€18

7. čakrová esencia Sahasrara

Zmes esenciálnych olejov a drahých kameňov vhodná na posilnenie 7.čakry čakry korunnej. Disharmónia siedmej čakry sa môže prejaviť nasledovnými choreniami: Depresia, Parkinsonova choroba, schizofrénia, epilepsia, senilná demencia, úzkosti, strachy.

Má svetlo fialovú farbu, ktorá môže prechádzať do biela so zlatistým nádychom. Sahasrára nesie zodpovednosť za celistvosť všetkých našich energetických tiel a ich čakier. Ručí za to, že môžeme cítiť radosť, šťastie a eufóriu. Akonáhle dôjde k oslabeniu tejto čakry, prejaví sa to v celom našom tele. Keď dôjde k uzavretiu 7. čakry trpí celé naše fyzické telo, ale lekári nič nenájdu. Keď tento stav pretrváva, nastáva smrť. Z psychického hľadiska tu môžeme nájsť schizofrénie, Parkinsonovu chorobu, epilepsiu, demenciu- i senilnú, depresie a úplné zúfalstvá. Preto nie je náhoda, že úplné zúfalstvo človek vyjadruje tým, že si položí ruky na temeno hlavy.

Ľudia s narušenou funkciou siedmej čakry potrebujú láskyplné vedenie, ktoré im pomôže znovu vniesť do života svetlo. Ak je táto čakra dostatočne otvorená, vyživuje a vitalizuje náš miechový kanál a všetky čakry pozdĺž chrbtice, čo rozosiela energiu prostredníctvom meridiánov do celého tela. Táto energia je neosobná a posilňuje všetko prítomné. Je najaktívnejšia v detstve, kedy sa táto energia až vo fyzickom tele upevňuje.

752