;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

3. čakrová esencia MANIPURA

€18 €15 bez DPH
Skladom (9 ks)

3. čakrová esencia Manipura

Zmes esenciálnych olejov a drahých kameňov vhodná na posilnenie 3.čakry solar plexus. Jej disharmónia sa môže prejaviť nasledovnými ochoreniami: Cukrovka, pankreas, zápal pankreasu, choroby pečene, žlčové kamene, dvanástnikový vred, prietrž, celiakia (tenké črevo), slezina, Crohnowa choroba.

Tretia čakra sa nachádza na chrbtici vo výške pupka. Jej rovnováha hrá dôležitú úlohu v premene energie, ktorú prijímame vo forme potravy, na energiu životnú. Riadi naše emócie, vzbudzuje v nás potrebu presadiť sa silou vôle.Touto čakrou nami prúdi zloba a hnev. Cez ňu tiež posudzujeme ostatných- núti nás dirigovať a vládnuť druhým! Ovplyvňuje žalúdok, pankreas, slezinu, pečeň, žlčník, tenké črevo a tiež obličky (o tie sa delia s 2. čakrou). 

Detailné informácie

Podrobný popis

Reprezentuje: našu identitu, sebahodnotu, sebavedomie, mať život pod kontrolou
Asociácia: tráviaci systém, svaly, pankreas, nadobličky
Pocity: sebahodnota, sebadôvera, sebaúcta, osobná sila, radosť, hnev, smiech, ctižiadostivosť, citlivosť
Prejav blokády: hnev, frustrácia, pocit straty smerovania v živote, pocit, stavanie sa do pozície obete, arogancia, nervozita,  
Farba: žltá
Živel: oheň

Nachádza sa v oblasti solárneho pletenca, t.j. asi 3-4 prsty nad pupkom.
Spája sa so slovami PRIJÍMAM SEBA AJ SVOJ ŽIVOT.

Cez túto čakru sa k nám prihovára naša intuícia, pretože tu sídli jemno-hmotná časť nášho rozumu. Ak sa dokážeme stíšiť a čakra nie je blokovaná, môžeme tu nájsť nášho najlepšieho radcu.
V čakre Solar plexus sa ale prebúdza aj naše EGO.  Spája sa s hnevom, zlosťou, agresiou, ale aj strachom. Rovnako sa tu prejaví aj naše trápenie, stres a nedostatok sily prekonávať prekážky.  Zablokovaná čakra nám nedovolí zvládnuť a prijať naše prekážky bez zbytočného stresu a hnevu a strachu. Vidíme prekážky aj tam kde nie sú. Je to strach zo zlyhania.
Ak máme strach, stiahneme nám „žalúdok“, čo je prejavom slabej 3. čakry. Preto je harmónia tejto čakry dôležitá pre šťastný a naplnený život a životnú silu na dosahovanie našich cieľov.

Učí nás prijímať seba, svoje ego aj život ako taký. Ak dokážeme vedome riadiť svoje emócie ako je hnev a zlosť, naučíme sa prijímať svoj život a ľudí okolo nás bez výhrad. Emócie sú riadené našimi programami, ktoré máme za roky života v sebe uložené. Sú to ako malé slučky, na ktoré sa vždy v podobnej situácií necháme zachytiť. Cestou je naučiť sa vedome vnímať svoje emócie a ich slučky – spúšťače.

Spôsob použitia

Pridajte 5 kvapiek do rastlinného oleja a aplikujte na konkrétnu čakru.

Pridajte 5 kvapiek do kúpeľa o teplote do 37 °C. Pre lepšiu rozpustnosť môžete zmiešať so soľou alebo nosným rastlinným olejom.

Priamou inhaláciou- nakvapkajte 1 až 2 kvapky na bavlnenú vreckovku alebo vatový tampón a vdychujte.

Do aromalampy alebo do difuzéra- pridajte 3 až 5 kvapiek do misky s vodou a nechajte rozptýliť v dome, v byte, v kancelárii, alebo aj v aute.

 

Bezpečnosť

Netoxický, nedráždivý, ale príležitostne senzibilizačný. Vždy najskôr otestujte malé množstvo kvôli citlivosti alebo alergickej reakcii. Priamy a nepriamy kontakt s očami spôsobí podráždenie. Ak ste tehotná, pred použitím sa poraďte s lekárom.

Dodatočné parametre

Kategória: Aromaterapia
Objem : 10 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: