;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

5. čakrová esencia VISHUDDHA

€18 €15 bez DPH
Vypredané
Položka bola vypredaná…

5. čakrová esencia Vishuddha

Zmes esenciálnych olejov a drahých kameňov vhodná na posilnenie 5.čakry čakry krčnej. Jej disharmónia sa môže prejaviť nasledovnými ochoreniami: Astma, zvýšená činnosť štítnej žľazy, bolesti hrdla, zápaly krčných mandlí, sluchové ťažkosti, ušné šelesty, horná časť tráviacej sústavy, afty, zuby, mentálna anorexia, roztrúsená skleróza.

Nesie inšpiráciu a sebarealizáciu v profesionálnom i spoločenskom živote. Slúži ako most medzi naším myslením a cítením a sleduje aj naše reakcie na ne (plač, smiech, radosť, láska, strach, atď.). Preto, keď sú blokované energie v 5. čakre, je narušené “porozumenie medzi hlavou a telom. Má blankytne modrú až tyrkysovú farbu, niekedy môže mať aj nádych striebornej žiary. Nachádza sa pod jugulárnou jamkou. Niekedy sa jej hovorí krčná, alebo karmická čakra a to preto, že v nás reguluje príčiny a následky.

Detailné informácie

Podrobný popis

Reprezentuje: schopnosť vyjadrovať sa ale aj počúvať, komunikácia, myšlienkové pochody, názory, postoje, túžby
Asociácia: hrdlo, horné dýchacie cesty, štítna žľaza, zuby,
Pocity: efektívne komunikačné schopnosti, vieme načúvať, trpezlivosť, úrprimnosť, pravdovravnosť, posudzovanie
Prejav blokády: klamanie, neúprimnosť, vady reči, problémy s hornými dýchacími cestami, astma, poruchy štítnej žľazy
Farba: svetlo modrá
Živel: éter

Ako už hovorí samotný názov, nachádza sa v strede na začiatku krku, ako končí hrudník.

Spája sa so slovami JA HOVORÍM, teda s našou komunikáciou a úprimnosťou.

Ak je čakra v harmónii, nemáme problém jasne hovoriť a vyjadrovať sa.

Táto čakra je ale blokovaná nepravdivými slovami, klamstvom, ohováraním, posudzovaním. Uzdravuje ju úprimnosť. Ak je táto čakra zablokovaná spája sa aj so strachom hovoriť. Pri strachu nám stiahne nielen žalúdok, ale aj v krku. V tomto prípade sú zväčša blokované viaceré čakry (zároveň 2. a 3. čakra).

Krčná čakra je pomyselným mostom medzi rozumom / myslením a srdcom / cítením. Cez krčnú čakru vyjadrujeme svoje vnútorné pocity, či už sú to myšlienky zhmotnené v slovách, smiech, plač. Od nás záleží, či sú myšlienky, teda slová pozitívne alebo negatívne.

Učí nás myslieť a hovoriť pozitívne, úprimne a s láskou. Dávajme si pozor, čo hovoríme. Niekedy je lepšie mlčať, ako hovoriť. Svoje slová voľme vedome s láskou a porozumením.

Zo zdravotného hľadiska zapríčiňuje problémy ako: zvýšená činnosť štítnej žľazy, bolesti v krku, zapálené krčné mandle, afty, bolesti zubov, uši,  zápal priedušiek, bolestí v ramenách. Je zodpovedná aj za štítnu žľazu, ktorá ovplyvňuje hormóny aj imunitný systém.

Dodatočné parametre

Kategória: Aromaterapia
Objem: 10 ml
Položka bola vypredaná…
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
KO Avatar autora | 12.2.2021
Krásne vonia, použili sme iba raz do aroma lampy, tak uvidíme čo bude ďalej.