;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Nedajte šancu predčasným vráskam!

S pribúdajúcim vekom sa procesy vášho organizmu – od výmeny kožných buniek cez spánkové potreby až po regeneráciu po športe či po zranení, spomaľujú. Rovnako aj vaša pokožka stráca elasticitu a pružnosť. Starnutie je prirodzená súčasť života a nedá sa zastaviť. Dá sa však urobiť všetko preto, aby sme nestarli predčasne. Zaujíma vás, ako sa to dá? Radi vám to prezradíme.

Aké sú známky predčasného starnutia?

Je to veľmi individuálne, no vo všeobecnosti platí, že ak u človeka mladšieho ako 35 rokov zaznamenáme niektoré z nasledujúcich znakov, môžeme hovoriť uňho o predčasnom starnutí:

  • Pigmentové škvrny z nadmerného slnenia,
  • prvé linky a vrásky na tvári,
  • vrásky na chrbtoch rúk,
  • vrásky v dekolte a na krku,
  • nadmerne vysušená pokožka tváre a celého tela,
  • mdlá, zvädnutá pleť,
  • rednúce vlasy.

Čo spôsobuje predčasné starnutie

Za predčasným starnutím je v najväčšej miere zastúpené príliš časté a nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu, inými slovami, opekanie sa na lehátku či v soláriu. Pri nadmernom slnení preniká do pokožky UV žiarenie, ktoré spôsobuje nezvratné poškodenie buniek a výsledkom sú pigmentové škvrny a vrásky.   

Na druhom mieste je fajčenie, nadmerná konzumácia alkoholu a tiež nadmerný príjem cukru. V neposlednom rade za našimi vráskami stojí tiež genetický faktor.

Ako spomaliť starnutie?

Zastaviť starnutie nedokážeme, ale zastaviť predčasné starnutie a spomaliť ho rozhodne áno. Vďaka nasledujúcim tipom sa to môže podariť aj vám:

Dostatok spánku. Dbajte na to, aby ste spali každú noc nie menej ako 7 až 8 hodín. Spánok je jedna z najsilnejších zbraní proti celkovému predčasnému starnutiu organizmu.

Dôsledné čistenie pleti. Každý večer si pleť najskôr dôkladne odlíčte a v druhom kroku poriadne vyčistite. Práve čistá pleť je kľúčová k tomu, aby dokázala vstrebať účinné látky bojujúce proti predčasnému starnutiu obsiahnuté v kozmetických produktoch.

Dôkladná hydratácia. Na dokonale odlíčenú a čistú pleť naneste najskôr hydratačné sérum a potom hydratačný krém. Skvelou hydratačnou látkou je napríklad glycerín, olivový squalán alebo kyselina hyalurónová.

Účinné látky. Predstavujú ďalší krok vo vašej kozmetickej rutine. Patrí sem vitamín C a E (antioxidanty), vitamín A (retinol), ovocné kyseliny, peptidy, ceramidy a ďalšie zložky. Na pleť sa nanášajú prostredníctvom sér alebo olejových sér.

Ochrana pred slnkom. Nanášanie krému s SPF každé ráno je vo vašej dennej pleťovej rutine priam kľúčové, ak si chcete zachovať krásnu, zdravú a mladistvú pleť.

Pestrá strava. Konzumujte dostatok čerstvého ovocia a zeleniny, bielkovín a tiež zdravých tukov (omega-3 mastné kyseliny sú doslova potravou pre pleť).

Pitný režim. Nezabúdajte piť dostatok čistej vody, prípadne striedajte minerálne a stolové vody.

Stres. Ten sa na našej tvári podpíše okamžite, preto sa s ním naučte pracovať a odbúravať ho napríklad v terapii.