;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

5 ideálnych kozmetických produktov na letnú dovolenku

Leto je pre mnohé z nás obľúbeným ročným obdobím plným objavovania, dovolenkových dobrodružstiev a zážitkov. Preto sme pre vás pripravili zoznam 5 najlepších kozmetických produktov na cesty, ktoré vám pomôžu udržať si vlasy a pleť hydratované, chránené pred slnkom a zároveň vám umožnia vychutnať si letné dni naplno a v pohode. Čítajte ďalej a dozviete sa, ktoré kozmetické produkty sa oplatí vziať si so sebou na cesty.

 Vodeodolné opaľovacie mlieko a krém s vysokým SPF faktorom

 Jedným z najdôležitejších produktov na potulkách za slnkom je určite kvalitný krém a telové mlieko, ktoré dobre drží aj vo vode a má vysoký SPF faktor chrániaci pokožku pred slnečnými lúčmi aj počas najhorúcejších dní. Doporučujeme zbaliť si do kufra produkt, ktorý dodá vašej pokožke potrebnú hydratáciu a zároveň ju ochráni pred UVA a UVB lúčmi. Nezabudnite ho, aj napriek tomu, že je vodeodolné, vždy po kúpaní, spotení a každé 2 hodiny opäť aplikovať.

 Ukľudňujúce telové mlieko po opaľovaní

 Pribaliť do kufra by ste si ho mali hneď z niekoľkých dôvodov: kvôli regenerácii, hydratácii a jeho chladivým účinkom. Pokožka po intenzívnom vystavení slnku býva podráždená a citlivá. Mlieko po opaľovaní obsahuje zložky, akým je napríklad aloe vera, ktoré majú upokojujúce vlastnosti. Pomáha zmierniť podráždenie, zápal a svrbenie, čo môže prispieť k rýchlejšej regenerácii pokožky.

Mlieko po opaľovaní obsahuje tiež hydratačné zložky, akými sú napríklad vitamín E, glycerín alebo prírodné oleje, ktoré pomáhajú udržiavať vlhkosť v pokožke. To napomáha vyživeniu a hydratácii pokožky, čím sa minimalizuje jej suchosť a olupovanie. Niektoré mlieka po opaľovaní majú aj osviežujúci efekt, ktorý chladí a zároveň zjemňuje pokožku. Toto je obzvlášť príjemné po dlhom pobyte na slnku, keď sa chcete zrelaxovať a uvoľniť.

 Kokosový olej

 Kokosový olej je zázračným produktom, ktorý vám ponúka skvelý zdroj hydratácie pre pokožku a vlasy zároveň. Odborníci sa zhodujú na tom, že kokosový olej obsahuje antioxidanty, ktoré dokážu chrániť pokožku pred vplyvom voľných radikálov a dodať vlasom výživu a lesk. Môžete ho použiť aj ako prípravok po opaľovaní na celé telo a tiež ako vlasový zábal.

 Naneste kokosový olej na suché vlasy, avšak iba do dĺžok. Vypnite vlasy pomocou spony do vysokého uzla a zabalte do potravinovej fólie a nahriateho uteráka. Nechajte 1-2 hodiny pôsobiť. Následne vlasy dvakrát umyte šampónom a upravte, ako zvyčajne.

 Levanduľový éterický olej

 Na dovolenke vám levanduľová silica perfektne poslúži ako prírodný repelent, hojivý prípravok proti štípancom či prvá pomoc v boji proti akné. Jednoducho naneste kvapku čisto prírodnej levanduľovej silice na vatovú tyčinku a naneste na postihnuté miesto.

 Tuhý šampón a mydlo

Určite to poznáte: chcete si na dovolenku vziať svoje obľúbené kozmetické produkty, no limit na tekutiny v príručnej batožine nepustí. Preto si do kozmetickej taštičky v tekutej forme zbaľte radšej to, čo potrebujete najviac, a iné produkty, akými je napríklad vlasový šampón a telové mydlo, si vezmite v tuhej podobe. A máte po starostiach.

Extra TIP: Je možné, že kvôli spomínanému obmedzeniu tekutín si nebudete môcť vziať ani svoj obľúbený parfum. Máte dve riešenia - buď si ho kúpite v Duty free shope na letisku, alebo si zbaľte vzorku jedného z našich botanických parfumov. Tak schválne, ktorý z nich by ste si vybrali - parfum Aurora alebo Luna?