;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Správne odličovanie - základ zdravej a krásnej pleti

Boli časy, kedy sme verili, že zotretie mejkapu večer vlhčenými obrúskami a následné opláchnutie tváre vodou nám zabezpečí čistú pleť. Dnes už vieme, že nato, aby bola pleť dlhodobo zdravá a krásna je potrebná nielen hydratácia a ochrana pred slnkom, ale aj dôkladné čistenie a odličovanie pleti v dvoch krokoch. Dnes si povieme niečo o tom, prečo je práve čistenie pleti také dôležité a prečo je potrebné čistiť si tvár dvojfázovo.

Dvojkrokové čistenie pleti – čo to vlastne je a prečo je potrebné?

Čistenie pleti v dvoch krokoch zahŕňa umytie tváre každý večer nielen raz, ale rovno dvakrát. Háčik je v tom, že nato, aby malo čistenie pleti požadovaný účinok, potrebujete naň dva rôzne produkty určené na čistenie a odličovanie pleti. Prvý z nich by mal byť podľa typu pleti krémový (normálna a mastná pleť) alebo olejový (suchá pleť). Druhý produkt by mal byť založený na vodnej báze, teda gél alebo čistiaca pena. Najdôležitejšie je, aby boli obidva produkty jemné a šetrné k pokožke bez agresívnych látok zbytočne zaťažujúcich pokožku.

Dvojkrokové čistenie má za úlohu zbaviť vás pred spaním akýchkoľvek nečistôt, ktoré sa vám počas celého dňa usadili na pokožke z vonkajšieho prostredia, ale aj mejkapu, krému so slnečnou clonou, odumretých čiastočiek a nadbytočného kožného mazu. Práve preto vám olejový alebo krémový produkt odstráni nečistoty na báze oleja (kožný maz, krém, mejkap, rúž, zatiaľ čo druhý krok účinne odstraňuje nečistoty zmývateľné vodou (pot, prach a podobne). Do takto vyčistenej pleti potom pleťové séra, emulzie, oleje či krémy preniknú oveľa účinnejšie, ako do nedostatočne vyčistenej pokožky.

Ako správne postupovať?

V prvom rade je potrebné zopakovať, že dvojité čistenie je potrebné len večer, pri odličovaní a čistení pleti po celom dni. Ráno je rovnako nevyhnutné vyčistiť si pleť, stačí však len raz a následne môžete rovno pokračovať so sérum, pleťovým krémom a krémom s SPF.

Večer, pred začatím vašej pleťovej rutiny, si najskôr umyte ruky. Následne si na čisté prsty jednej ruky naberte zvolený produkt (krémový alebo balzamový). Ak v prvom kroku používate čistiaci olej, nalejte si ho do dlane. Produkt mierne rozotrite v obidvoch rukách a zahrejte, až potom ho nanášajte na pokožku tváre. Krúživými pohybmi bruškami prstov rozpustite všetky nečistoty. Zároveň svojej pleti doprajete pri čistení rovno aj masáž.

Následne si do teplej vody namočte malý froté uterák, mušelínový obrúsok alebo ekologický odličovací tampón a zotrite produkt aj so všetkými nečistotami z tváre. Uteráčik/tampónik opakovane prepláchnite pod teplou tečúcou vodou a stierajte, pokiaľ všetko neumyjete.

Napokon prichádza na rad gél alebo pena na čistenie pleti. Opäť si ju naneste do rúk, uvoľnite z tváre aj zbytok nečistôt a opláchnite vlažnou vodou. Uteráčik/tampónik použite iba raz a potom, po vysušení, nech putuje rovno do koša na špinavú bielizeň. Na záver tvár osušte iným, suchým froté uterákom, ktorý používate na tvár iba vy a každý druhý deň ho vymeňte za čistý. Pleť pred nanesením séra môžete osviežiť kvetinovou vodou. Tá predstavuje tiež určitú dávku hydratácie. 

Ako dvojité čistenie vašu pleť zmení?

Dvojité čistenie je najlepší spôsob, ako zabezpečiť, aby vaša pleť bola dokonale čistá. Jedno kolo, žiaľ nedokáže pokryť, aby sa všetky čiastočky make-upu a znečistenia uvoľnili správne, a ak zostanú sedieť na pokožke po celú noc, nedávate vašim kožným bunkám najlepšiu šancu na regeneráciu, čo znamená, že nebude mať žiarivú a mladistvú pleť, ale naopak pleť povädnutú s jemnými linkami a postupne hlbokými vráskami.

Dvojité čistenie každý večer tiež rozjasní akúkoľvek mdlosť a v konečnom dôsledku pozdvihne pleť. Takto vyčistená pleť bude pripravená na dokonalú absorpciu ďalších krokov vašej večernej kozmetickej rutiny. Okrem toho, v prípade, že máte pleť so sklonom k tvorbe akné, správne zvolený čistiaci produkt vám ho môže tiež pomôcť liečiť.