;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Ako si vybrať dokonalý parfum na leto?

Výber správneho parfumu na leto, vzhľadom k dnešnému presýtenému trhu, nie je jednoduchá úloha, ale vďaka niekoľkým tipom a trikom môžete hravo objaviť charakteristickú vôňu, ktorá vystihuje váš osobný štýl a podčiarkuje vašu osobnosť. Pred výberom vône je dôležité zvážiť rôzne tóny vôní a tiež to, ako bude vôňa hrať s chemickým zložením vášho tela. Tu je niekoľko užitočných tipov, ako nájsť svoju dokonalú vôňu na toto leto.

 Zvážte úroveň svojej fyzickej aktivity.

Počas horúcich mesiacov bývajú ľudia aktívnejší ako v zimnom ročnom období, preto vám radíme siahnuť skôr po ľahkej vôni, ktorá vás nebude počas fyzických aktivít obťažovať. Citrusové alebo jemné kvetinové vône sú často najvhodnejšie pre tých, ktorí plánujú tráviť čas vonku alebo na pláži, pretože vás v horúcom počasí príjemne osviežia. Pozor: pri pobyte na slnku parfum nestriekajte na pokožku, ale výlučne na oblečenie.

 Prečo v lete milujeme citrusové vône?

Citrusové vône ako citrón, limetka, grapefruit, mandarinka a pomaranč vyvolávajú v človeku iskrivé pocity osvieženia a radosti, ktoré sú hnacím motorom letných dní plných smiechu, morského vánku a letných lások. Ich ľahké a vzdušné tóny na pokožke však nedržia veľmi dlho, takže sú vhodné skôr pre tých, ktorí nechcú počas horúcich letných dní obťažovať seba ani svoje okolie ťažkými, prenikavými vôňami. Okrem toho citrusové vône sa dajú sa ľahko vrstviť s inými parfumami, aby sa vytvorila zaujímavá zmes vôní.

 Prihliadajte na svoju telesnú chémiu.

Každý človek má inú telesnú chémiu, preto je dôležité vybrať si vôňu, ktorá sa hodí k vášmu telesnému pH. Dobrým spôsobom, ako to spoľahlivo vopred odhadnúť, je vyskúšať niekoľko vzoriek predtým, ako sa odhodláte na kúpu celej fľaštičky parfumu. Ak je to možné, požiadajte o pomoc skúsenú predajkyňu pri pulte s parfumami alebo sa poraďte na online podpore eshopu, kde vám určite osobne poradia, ktorá vôňa vám bude najviac vyhovovať.

 Experimentujte s jedinečnými a exotickými vôňami.

Leto je ideálny čas na dobrodružstvo a objavovanie nielen nových chutí, ale aj vôní. Vyskúšajte vône, ktoré by ste možno v lete vôbec neskúsili, obsahujúce napríklad tuberózu, pačuli, vanilku alebo santalové drevo. Takto exoticky skomponovaná vôňa je ideálna na spoločenské udalosti pod letnou oblohou, teda nie na deň, kedy by vám z nich mohlo byť ťažko, ale na večer, kedy sa na slnkom rozohriatej pokožke na vás krásne rozvoňajú.

 Buďte originálna.

Nekupujte si parfum, ktorý je signifikantnou vôňou vašej kolegyne, sestry, priateľky. Namiesto toho si radšej nájdite tú svoju ikonickú vôňu, podľa ktorej vás každý spozná a bude si ju s vami spájať. Pri výbere nového parfumu neskúšajte viac než 3-4 vône. Potom si privoňajte ku káve, vyjdite z parfumérie von, trochu sa poprechádzajte a následne môžete skúsiť ďalšie 3-4 vône. Viac ich v ten deň už neskúšajte. Do finálneho kola nepustite viac ako 2 vône. Tie si nastriekajte na pokožku (nie na papierik), doprajte im čas, aby sa rozvinuli, pokojne aj niekoľko hodín a potom si vyberte tú svoju letnú vôňu na základe pocitov, ktoré vo vás bude vyvolávať.

Na záver nezabudnite, že bez ohľadu na to, akú vôňu si vyberiete, vždy by mala byť odrazom vášho individuálneho štýlu. Ak budete mať na pamäti tieto tipy, ľahko nájdete charakteristickú vôňu, ktorá vystihuje vašu osobnosť aj ducha leta.