;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

7 výhod používania tuhých šampónov

  1. Sú jemné a šetrné. Neobsahujú povrchovo aktívne látky akými sú sulfáty ani parabény narúšajúce prirodzený ochranný film pokožky či vlasov. Príliš agresívne látky používané v niektorých šampónoch môžu pokožku hlavy nadmerne vysušiť, čo postupne vedie k tvorbe lupín.
  2.  Obsahujú prírodné zložky.. Naše tuhé šampóny sú vyrobené ručne a pridávame do nich množstvo skvelých ingrediencií. Obsahujú zaujímavý pomer prírodných zložiek, ktoré sú prospešné pre zdravie a lesk vlasov: rastlinné oleje lisované za studena, vitamíny a minerály. Preto na etiketách veľmi často nájdete ingrediencie akými je napríklad bambucké maslo, jojobový olej, kvetinové hydroláty, ryžový proteín, ukľudňujúci a hydratujúci panthenol, tekutý hodváb, bylinné prášky a esenciálne oleje dodávajúce šampónom ich podmanivú vôňu.
  3. Dlho vám vydržia. Keďže tuhé šampóny sú koncentrovanejšie ako tie tekuté vo fľaške, na každé umytie vám bude stačiť len malé množstvo. Nebudete musieť tým pádom kupovať šampón tak často, ako predtým. Dobre si pozrite zloženie bežných šampónov. Na prvom mieste býva voda. Aj vám sa už stalo, že ste si omylom do dlane naliali oveľa viac tekutého šampónu, než ste chceli? Áno, tiež to poznáme. Pri tuhom šampóne vám však takáto nehoda nehrozí. Použijete presne také množstvo, aké je potrebné na jedno umytie vlasov.
  4. Sú ekologické. Toto je jedna z ich najväčších predností, ktorú majú ľudia na mysli, keď sa rozhodnú z tekutých šampónov prejsť na tuhé. Keďže nevyžadujú plastové obaly, sú oveľa lepšie pre životné prostredie, ako ich konkurenti. Verili by ste tomu, že jednej plastovej fľaši môže trvať až 450 rokov, kým sa rozloží? Používaním zero waste produktov, ku ktorým tuhé šampóny rozhodne patria, aj vy prispejete nemalým podielom k zdravšej a zelenšej planéte.
  5. Lahodia oku. Spomeňte si, či ste v časopise alebo na webe zaoberajúcom sa interiérovým dizajnom niekedy videli plastové fľašky so šampónmi a sprchovacím gélmi. Presne tak. Nevideli a to preto, že dizajnéri ich nepovažujú práve za esteticky príťažlivé a luxusne vyzerajúce. Práve naopak. Pôsobia nepekne a lacno. Práve tuhý šampón či mydlo položené na efektnej drevenej mydelničke dodá vašej kúpeľni minimalistický vzhľad, ktorý je aktuálne tak veľmi trendy.
  6. Krásne voňajú. Vďaka pridaným esenciálnym olejom budú vaše vlasy krásne voňať a týka sa to ako žien, tak aj pánov. Záleží už len na tom, ktorú vôňu si zvolíte: levanduľa, ruža, medovka, tee trea, rozmarín, citrónová tráva alebo pačuli. Namiesto použitia syntetickej vône všetky naše tuhé šampóny obsahujú prírodné esenciálne oleje, ktoré sú skvelé pre vlasy aj pokožku hlavy a dodávajú vašim vlasom nádhernú osviežujúcu vôňu.Jedna z našich zákazníčok nám k tuhému šampónu s vôňou damašskej ruže napísala: “Hľadala som prírodnú alternatívu - šampón ktorý by bol prírodný ale zároveň by po ňom vlasy vyzerali super. Tento to na 100% splnil. Veľké plus je, že ma po ňom nesvrbí hlava, ako pri niektorých prírodných šampónoch. Príjemná vôňa.”
  7. Sú skvelé do batožiny. V prípade cesty lietadlom naozaj nemusíte riešiť, či sa váš šampón zmestí do batožinového limitu týkajúceho sa tekutín. Jednoducho si ho pribaľte do kufra aj s mydelničkou a môžete fičať na letisko.

Vyskúšali ste už tuhý šampón? Aká vôňa je vaša najobľúbenejšia?