;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Koenzým Q10 a jeho účinky v kozmetike

Koenzým Q10 je prirodzene sa vyskytujúca látka, ktorá sa nachádza vo všetkých ľudských bunkách a tkanivách. Zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe energie, metabolizme a antioxidačnej ochrane. V posledných desiatkach rokov je veľmi populárne používať koenzým Q10 pre jeho vlastnosti proti starnutiu a potenciálne zdravotné prínosy aj pri lokálnej aplikácii v kozmetike. Poďme sa spolu pozrieť na to, aké benefity plynú z pravidelného používania tejto látky vo vašej kozmetickej rutine.

V čom nám koenzým Q10 môže pomôcť?

 Pri použití v kozmetike môže lokálna aplikácia Q10 pomôcť znížiť nadmernú tvorbu vrások, zlepšiť hydratáciu a pevnosť pokožky, zmenšiť starecké škvrny a iné príznaky starnutia na tvári. Štúdie tiež ukázali, že pravidelné používanie výrobkov s obsahom Q10 môže chrániť pokožku pred poškodením UV žiarením a to tak, že zvyšuje rýchlosť výmeny buniek a produkuje viac kolagénu, ktorý nahrádza poškodené bunky. (Napriek tomu však vždy použite aj krém s SPF). Medzi ďalšie uvádzané výhody patrí zvýšená tvorba kolagénu, zlepšenie pružnosti a hydratácie pokožky, ako aj zníženie výskytu jemných liniek a vrások.

 

Pri zmene pleťovej rutiny treba zavádzať produkty opatrne

Je dôležité poznamenať, že lokálne by Q10 nemali používať ľudia s alergiami alebo citlivosťou na túto látku. Okrem toho sa vždy odporúča poradiť sa pred začatím akéhokoľvek nového režimu starostlivosti o pleť so šikovnou kozmetičkou či dermatologičkou. Hoci používanie lokálneho Q10 môže mať potenciálne výhody, na potvrdenie týchto tvrdení je potrebný ďalší výskum.  Koniec koncov, potreby starostlivosti o pleť sú u každého iné a kým nájdete svoju ideálnu pleťovú rutinu, nevyhnete sa skúšaniu viacerých produktov, čo by ste však tiež nemali preháňať.

 

Aké produkty s Q10 sa oplatí používať?

V súčasnosti je na trhu množstvo kozmetických výrobkov s obsahom koenzýmu Q10, patria sem najmä hydratačné prípravky v podobe krémov a sér. Pri kúpe akéhokoľvek výrobku s obsahom Q10 je dôležité pozorne čítať etikety, aby ste sa uistili, že je produkt naozaj vhodný pre váš typ pleti. Okrem toho sa odporúča začať s výrobkom s nízkou koncentráciou a postupne ju zvyšovať podľa toho, ako látku vaša pleť toleruje.  Pri dôslednom používaní a v spojení s celkovým zdravým životným štýlom vám tieto výrobky môžu pomôcť dosiahnuť hydratovatejší a už na prvý pohľad zdravší vzhľad pleti.

Na odlíčenie pleti môžete vyskúšať napríklad náš dvojfázový odličovač s koenzýmom Q10. Je určený na odstránenie mejkapu a všetkých nečistôt, ktoré sa počas dňa usadili na celej pleti vrátane očí a pier.  Okrem čistej pleti bude vďaka ružovej vode a vzácnym, za studena lisovaným rastlinným olejom, vaša pleť tiež vyživená a zvláčnená. Tento produkt obsahuje vitamín C pre celkové rozjasnenie pleti, nezanecháva pocit mastnoty a neupcháva póry.

Ďalším krokom môže byť nanesenie liftingového olejového séra s protivráskovým účinkom alebo spevňujúceho pleťového krému s opunciou, kyselinou hyaluronovou a rovnako koenzýmom Q10. Nech si už pre svoju každodennú starostlivosť vyberiete akékoľvek produkty, dbajte na to, aby boli kvalitné a spĺňali potreby vášho typu pleti.