;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Dôležité tipy, ako sa starať o citlivú pleť

Citlivá pokožka, ktorou trpí čím ďalej tým väčší počet ľudí, predstavuje množstvo rôznych problémov. Často ju ľahko podráždia niektoré výrobky a produkty dennej spotreby, čo vedie k začervenaniu a zápalom. Okrem toho môže citlivá pokožka pociťovať aj svrbenie a suchosť v dôsledku oslabenej bariérovej funkcie. Prezradíme vám, ako sa o senzitívnu pokožku starať tak, aby sa vám odmenila zdravým a sviežim vzhľadom.

Ľudia s citlivou pokožkou by mali venovať zvýšenú pozornosť výberu šetrných kozmetických produktov, ktoré nespôsobujú ďalšie podráždenie alebo nepoškodzujú ochranné vrstvy pokožky. Na udržanie zdravej citlivej pokožky sú nevyhnutné nedráždivé čistiace prostriedky, hydratačné prípravky a opaľovacie krémy. Vyhýbanie sa akýmkoľvek drsným zložkám, ako je napríklad alkohol, vonné a konzervačné látky, môže pomôcť znížiť problémy s citlivosťou. Okrem toho môže byť pri starostlivosti o citlivú pokožku prospešné obmedziť vystavovanie sa nadmerným environmentálnym faktorom, ako je slnko či chladný a studený vietor. 

Ranná rutina

Ranná starostlivosť o citlivú pleť by sa mala zamerať na výživu a ochranu pleti. Čistenie by malo byť šetrné a malo by sa vykonávať jemným mydlom, ktoré nezbaví pokožku prirodzeného ochranného filmu. Po čistení je dôležité použiť hydratačný krém určený špeciálne pre citlivú pleť - pomôže obnoviť bariérovú funkciu pokožky a udrží ju hydratovanú počas celého dňa. Pre citlivú pleť je tiež nevyhnutná ochrana pred slnečným žiarením, pretože prílišné vystavenie UV žiareniu môže zhoršiť všetky existujúce problémy. Používanie výrobkov s upokojujúcimi zložkami, ako je aloe vera alebo harmanček, môže pomôcť znížiť začervenanie alebo zápal, ktorý sa môže počas dňa objaviť. Pri rannej starostlivosti o citlivú pleť dodržiavajte tieto kroky a budete na dobrej ceste k zdravšej a vyživenej pokožke.

Odličovanie a večerná rutina

Večerná starostlivosť o citlivú pleť by sa mala zamerať na udržiavanie ochrannej funkcie pleti a odstraňovanie mejkapu alebo nečistôt, ktoré sa na nej počas dňa nahromadili. Začnite jemným čistiacim prípravkom, aby ste z tváre odstránili všetky stopy make-upu, opaľovacieho krému a iných nečistôt. Pokiaľ ide o odstraňovanie mejkapu, vyberte si produkty určené špeciálne pre citlivú pleť. Uistite sa, že neobsahujú žiadne drsné zložky, ktoré by mohli citlivú pleť ešte viac podráždiť. Prípravok jemne vmasírujte do tváre a opláchnite vlažnou (nikdy nie horúcou) vodou.

Potom použite upokojujúce tonikum, ktoré pomôže obnoviť rovnováhu pH pokožky. Nakoniec pred spaním naneste výživný hydratačný krém alebo harmonizujúci olej špeciálne vyrobený pre citlivú pleť - pomôže vám udržať pleť hydratovanú aj cez noc. Ak sa vám určité prípravky osvedčia, nemeňte ich. Buďte vo svojej kozmetickej rutine čo najviac konzistentná a uvidíte, že vaša pleť sa vám poďakuje.