;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Starostlivosť o pokožku po opaľovaní

V lete si obliekame voľnejšie oblečenie, konzumujeme ľahšie jedlá a meníme tiež produkty v starostlivosti o pokožku tváre, ale aj celého tela. Už sa nevieme dočkať, kým nachytáme na slniečku krásny bronz, avšak okrem ochranných krémov na opaľovanie musíme myslieť aj na to, čo bude potom, keď sa vrátime z pláže domov. Pokožka vystavená chlórovej alebo slanej morskej vode a tiež slnečnému žiareniu dostáva v lete poriadne zabrať, v dôsledku čoho je dehydratovaná, vysušená a preto jej potrebujeme vrátiť výživu a vlahu späť, aby bola opäť krásna a pružná.

Ako sa treba správne starať o pokožku po slnení tak, aby bola hydratovaná a zdravá?

Doprajte si osviežujúcu sprchu. Po každom plahočení sa v mori a v bazéne sa ihneď osprchujte pod plážovou sprchou a opätovne si natrite celé telo krémom so slnečnou clonou. Po príchode domov, alebo do hotela, si doprajte vlažnú sprchu a umyte si aj vlasy. Nepoužívajte žiadne agresívne prípravky na sprchovanie a umývanie vlasov. Doprajte si hygienu len pomocou jemného mydla, láskavého k pokožke, a tiež šetrného šampónu

Vráťte pleti späť stratenú vlahu. Slnko spôsobuje odparovanie vody z pokožky, ktorú poznáme aj pod názvom transepidermálna strata vody. Aby sme po slnení pleti vrátili vlahu späť, musíme pokožku v lete poriadne hydratovať. Skvelou prvou pomocou je kvetová voda v spreji, ktorú môžete prihodiť do svojej plážovej tašky či kabelky počas vašich letných výprav za dobrodružstvom a mať ju neustále pri sebe. Keďže naše kvetinové vody majú objem 100 ml, môžete si ich so sebou pokojne vziať aj do lietadla. Na okamžité osvieženie je skvelá citrónová verbena, na upokojenie harmančeková a pre celkové osvieženie a harmonizáciu zasa ružová kvetinová voda.

Výživa a hydratácia pokožky. Len sprcha a kvetová voda však na hydratáciu nestačí. Po slnení je obzvlášť dôležité pokožku tváre aj celého tela vyživiť a dopriať jej poriadnu dávku telového oleja, masla alebo mlieka podľa toho, akú konzistenciu preferujete. Najlepšiu potravu svojej pokožke doprajete, ak na ňu hneď, ako vyjdete zo sprchy, kým je koža ešte vlhká, votriete telový olej. Levanduľový olej vyrobený zo zmesi vzácnych rastlinných olejov lisovaných za studena obohatený o extrakt z levandule úzkolistej pokožku upokojí, zatiaľ čo ružový masážny olej ju zharmonizuje a všetkým ženám dodá pocit výnimočnej ženskosti .-)

Pokožka hladká ako zamat. V lete je dobré dopriať si dva až trikrát do týždňa celotelový píling, avšak POZOR – nikdy nie na pokožku spálenú od slnka! Píling aplikujte vždy iba na zdravú, neporušenú pokožku, ideálne v sprche a následne natrite telovým mliekom, olejom alebo maslom. A keď už sme pri tom spálení, opaľujte sa postupne a s rozumom tak, aby ste mali v lete radosť z krásnej bronzovej, a nie spálenej a zaťaženej pokožky.

Extra TIP: aloe vera. Na záver máme pre vás ešte jeden zaujímavý tip. Na pokožku namáhanú slnkom je obzvlášť účinný extrakt z aloe vera. Ak doma túto rastlinku pestujete v kvetináči, odrežte kúsok lístka a potrite si boľavé miesto šťavou priamo z neho. A keďže najviac sú slnku vystavované naše ruky, odporúčame vám ich pravidelne každý deň natierať krémom na ruky s obsahom aloe vera. Či sa už budete hrabať v záhrade alebo nerušene čítať knihu pri bazéne, vaše ruky budú krásne hydratované, vyživené a hladké.

Prajeme vám krásne leto!