;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Aké produkty je dobré si zbaliť na dovolenku?

Čaká vás už o niekoľko dní vytúžená dovolenka pri mori a vy premýšľate, čo z kozmetických produktov je dobré si zbaliť? Pokiaľ idete autom a netlačí vás limit na tekutiny, môžete si pokojne vziať plné verzie svojich obľúbených produktov. Ak vás však aká cesta lietadlom, pamätajte na 100ml limit, pričom všetky produkty v celkovom objeme nie viac ako 1 liter sa vám musia zmestiť do špeciálneho vrecúška a to musíte dokázať úplne uzavrieť. V takom prípade si budete určite chcieť vziať len to najnutnejšie. Čo by sme vám na základe našich skúseností poradili my?

Na úvod všeobecné pravidlo: nemeňte tesne pred dovolenkou svoju zaužívanú pleťovú rutinu, ani si namiesto vyskúšaných produktov neberte so sebou len vzorky nových produktov, ktoré otestované nemáte. Radšej si svoje bežné produkty prelejte do malých, cestovných fľaštičiek a dózičiek a ak môžete, vezmite si čo najviac tuhých produktov, napríklad vlasový šampón alebo mydlo namiesto sprchového gélu, aby sa vám nezarátavali do limitu povolených tekutín. A teraz už poďme na konkrétne produkty:

Kvetinová voda. Majte ju vždy poruke v kabelke alebo plážovej taške, aby ste sa ňou mohli kedykoľvek osviežiť. Vaša pleť tak bude stále svieža a hydratovaná. Prestreknite si ňou tvár aj vždy pred nanesením pleťového oleja.

Pleťový olej. Kvalitný pleťový olej zabráni vysušeniu vašej pokožky, či už v lietadle alebo počas celého pobytu, kedy budete svoju tvár vystavovať slnku oveľa viac, ako bežne. Stavte svoje esá na šípkový alebo argánový olej.

Hydratačné sérum a krém. Tieto dva produkty sú vo vašej dovolenkovej kozmetickej rutine priam kľúčové. Nadmerným vystavením kože slnku sa z vašej pleti bude transepidermálna voda odparovať oveľa rýchlejšie, ako inokedy a tak je potrebné stratenú vlahu priebežne pleti dodávať, ak nechcete odchádzať z dovolenky s tvárou plnou vrások.

Krém na opaľovanie. Vezmite si zvlášť krém na tvár a zvlášť na telo. Ak by sa vám krém na telo nezmestil do limitu tekutín, pretože spravidla býva balený vo fľaštičke s objemom viac ako 100ml, vždy si ho môžete kúpiť až vo vašej cieľovej dovolenkovej destinácii. Ochrannú tyčinku na pery s SPF si však pribaľte do svojej cestovnej kozmetickej taštičky už doma.

Odličovacie produkty. Ako opaľovací krém ráno aj v priebehu dňa nanášate, tak je potrebné ho potom večer aj poriadne odstrániť. A nielen krém, ale aj prach, nečistoty usadené na pleti v priebehu dňa, prípadne mejkap, ak ho na dovolenke používate. Vezmite si dva rôzne odličovacie produkty a vždy, a teda aj počas dovolenky, si odličujte pleť v dvoch krokoch.

Pleťová maska. Presuňte si do malej dózičky množstvo pleťovej masky približne na dve použitia, ak cestujete na týždeň. Uvidíte, ako jej aplikáciu vaša slnkom namáhaná pleť ocení.

Telový olej. Po kúpaní v bazéne s chlórovou vodou alebo v mori je potrebné sa najskôr dôkladne osprchovať, aby ste chlór a soľ, ktoré pokožku nadmerne vysušujú, poriadne zmyli a následne ešte na vlhkú pokožku naniesť telový olej. Vaša pleť tak bude zamatovo hladká, vláčna a hydratovaná. Na tento účel, môžete, samozrejme použiť aj telové mlieko, alebo telové maslo.