;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA ! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40€!

6 tipov, ako prevoňať svoj domov

Jednou z prvých vecí, ktoré si vaša návšteva všimne, keď k vám príde, je vôňa vášho domova. A nejde len o návštevu. Aj vy sami po príchode domov chcete potom, čo potiahnete nosom, cítiť príjemnú vôňu charakterizujúcu váš domov. Nemáme pravdu? Ako to však dosiahnuť, keď doma denne žijete, varíte a bývajú tam s vami aj vaši štvornohí miláčikovia? Zhrnuli sme niekoľko tipov, ako sa vám to určite podarí.

Rozptyľujte esenciálne oleje

Kedykoľvek chcete, aby váš domov voňal neodolateľne, nakvapkajte do difuzéra zopár kvapiek éterického oleja. Tak napríklad, bergamotový olej má antiseptické a antibakteriálne účinky. Váš domov teda nielen prevonia, ale aj účinne bojuje proti parazitom v ňom. Ak ho aplikujete do difuzéra spolu s eukalyptovým alebo mätovým olejom, budete mať skvelého bojovníka proti nádche a sťaženému dýchaniu. Neprežeňte to však s dávkovaním, aby vám nezačali slziť oči. Domáci miláčikovia tiež netolerujú vysokú koncentráciu éterických olejov, preto ho dávkujte ľahkou rukou, na začiatok 5 kvapiek a potom podľa potreby pridávajte.

V prípade, ak potrebujete energetickú vzpruhu, nakvapkajte do difuzéra, alebo na vonnú doštičku, grapefruitový olej. Ten znižuje hladinu stresu, pôsobí energizujúco, dokáže zlepšiť náladu a podporiť kreativitu. Na navodenie upokojujúcej atmosféry alebo pred spaním používajte levanduľový olej alebo špeciálnu olejovú zmes pre zdravý a hlboký spánok.

Náš TIP: nakvapkajte éterický olej aj na vrecúško a filter vysávača. Uvidíte, ako sa vaša domácnosť počas vysávania nádherne rozvonia.

Varte okvetné lístky

Poznáte slovný výraz potpourri? Je to zmes sušených okvetných lístkov a sušeného ovocia či korenín. Ak nejaké doma máte, skúste ich namočiť do vody, pridať napríklad škoricové drievko, niekoľko plátkov pomaranča alebo citróna či zopár kúskov klinčekov. Všetky suroviny zaliate vodou dajte na sporák a priveďte do bodu varu. Následne intenzitu varenia znížte a nechajte len pomaličky prebublávať pokojne aj po celý deň. Rovnako tiež môžete nechať variť aj kvet harmančeka, ako to kedysi robievali naše staré mamy, keď nás nad nimi naparovali Nikdy však nádobu počas doby varu nenechávajte bez dozoru, aby ste nespôsobili požiar!

Poriadne umývajte výlevku

A to nielen výlevku kuchynského drezu, ale aj odtoky vo všetkých umývadlách. Udržiavajte tiež čisté všetky toalety vo vašom dome a pravidelne vyprázdňujte odpadkové koše aj interiérový kompost.

Sóda bikarbóna – voľba číslo jedna

Vieme o tom, že stará dobrá sóda bikarbóna dokáže neutralizovať pachy. Jednoducho ju rozsypte po kobercoch, nechajte hodinu pôsobiť a potom ju povysávajte.

Rozmiestnite po dome niekoľko aroma difuzérov

Aroma difuzéry sú v súčasnosti veľkým interiérovým hitom. Vyberte si zmes vôní, ktorú máte najradšej a rozmiestnite difuzéry, ideálne všetky v rovnakej vôni, po celom dome: na toaletu, do kúpeľne, do obývačky, na schodisko. Celý váš domov tak nasiakne krásnou, podmanivou vôňou, ktorá vám, ale aj každému, kto k vám príde, udrie hneď pri vstupe do nosa. Ak preferujete vonné sviečky, zapáľte si radšej tie. Nezabudnite ich mať však stále pod dozorom a pred odchodom z domu, alebo pred spaním, ich všetky zahaste!

Striekajte kvetinovú vodu

Z času na čas môžete vzduch vo vašej domácnosti osviežiť aj kvetinovou vodou. Keďže však ide o trochu drahší špás, lepšie urobíte, ak si kvetinové vody budete šetriť na osvieženie tváre a tela a do interiéru si vyrobíte svoj vlastný osviežovač vzduchu a to tak, že do fľaštičky s rozprašovačom nalejete vodu a nakvapkáte 10-20 kvapiek (v závislosti od objemu fľaše) éterického oleja.