;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

V súlade s prírodou - Recyklačný program

                     V sulade s prirodou

 

AKO PRISPIESŤ K REDUKCII  ODPADU A ZERO WASTE ?!

Prvé, čo človeku asi napadne je začať viac a poctivejšie triediť odpad. Áno, tu je isto dobré začať, ale zároveň je tu veľmi zlé skončiť. Recyklácia síce odkloní odpad zo skládky a šetrí zdroje na výrobu nových vecí, ale zároveň je energeticky veľmi náročná a má dopad na životné prostredie.

Kým papier a sklo sa recyklujú v pravom slova zmysle a teda naozaj z nich vzniká opäť papier a sklo, s plastom to už bohužiaľ nie je také ružové. Plast sa podrví na vločky a v lepšom prípade sa znovu použije ako prímes pri výrobe lavičky či plastovej šmykľavky. No tu už je skombinovaný s iným materiálom a preto ho už nebude možné opäť recyklovať. Čiže ďalší krok je skládka.

Z toho teda vychádza, že jediným udržateľným spôsobom je redukcia odpadu. Jednoducho zabránenie jeho vzniku. Ak nevznikne, tak ho netreba recyklovať, spalovať či večne skladovať na skládke. Zero Waste môže znieť desivo a nereálne, ale netreba sa toho báť, ono to vôbec nie je také ťažké. Stačí si osvojiť päť základných pravidiel Zero Waste životného štýlu

                                                                                

                                        01_zerowaste-1024x588

#3 REUSE A BEZ OBALU u nás v SAVON

My v SAVON sa snažíme tiež v maximálnej miere pracovať v súlade s princípmi Zero Waste. Preto je naša kozmetika balená do ekologických sklenených obalov, ktoré je možné recyklovať alebo môžete kelímok znovu použiť vy doma. Mydlá sú balené v ekologických papierových krabičkáchTieto materiály sú dobre recyklovateľné, ekologické a priateľské k prírode.

Navyše v niektorých predajniach si už budete môcť zakúpiť naše „nahé“ mydlá a šampóny bez obalu.

Odličovacie tampóny z biobavny a bambusu určených na viacero použití si už môžete zakúpiť aj v našom viacúčelovom vrecku. To je možné využiť na pranie tampónov, alebo ako nákupné vrecko na potraviny. 

Pri tvorbe našej kozmetiky SAVON vychádzame z presvedčenia, že naše telo prijme také látky, ktoré sú prírode najbližšie, preto používame len kvalitné ingrediencie, prírodné farbivá, čisté esenciálne oleje a bylinné výťažky. Naša kozmetika je testovaná na nás, obyčajných ľuďoch, nenájdete v nej ŽIADNY palmový olej, umelé farbivá, umelé konzervanty ani PET obaly.

 

#4 RECYCLE

V súlade s princípmi Zero Waste tiež balíme tovar pre vás. Obaly, v ktorých odosielame naše s láskou vyrobené výrobky, nekupujeme.

Používame tie, ktoré sme sami dostali, alebo ich zbierame ich pri našich bežných nákupoch v obchodoch a dávame krabiciam ďalšiu šancu. Preto sa k vám môžu niekedy naše výrobky dostať v neobvyklej krabici. Rovnako aj výplne znovu používame tie, ktoré dostaneme my. 

Pri našej výrobe, ktorá je stále ručná, sa snažíme o minimalizáciu nášho vlastného odpadu. Preto okrem minimalizácie obalov, v ktorých k nám prídu suroviny, poctivej recyklácie, poskytujeme domácnostiam bezodplatne plastové obaly na ďalšie využitie a papier využívame ako výplň do balíkov.

 

SAVON - RECYKLAČNÝ PROGRAM v súlade s princípom Zero Waste  #3 Reuse

Ak chceš byť aj ty ekologický a ušetriť prírodu zbytočných odpadov, budeme radi ak nám vrátiš naše sklenené obaly z našich regeneračných krémov a dezodorantov a my ich znova použijeme, keďže separovať ich môžete aj vy.

Tieto obaly budú znova použité, nie však na opätovné naplnenie kozmetickým výrobkom, keďže toto je z hygienického hľadiska nemožné. Vdýchneme týmto obalom druhý život a Vy ich budete môcť precítiť ako naše recyklované sójové sviečky.

Obal musí byť vrátený kompletne, sklenený pohár vrátane viečka, spolu s našou nálepkou, aby sme vedeli identifikovať, že ide o naše balenie. 

My každého racionálneho spotrebiteľa za vrátený obal odmeníme nasledovne:

  • 30 ml sklenený obal z dezodorantu - 0,20 €
  • 60 ml sklenený obal z krému – 0,30 €
  • 120 ml sklenený obal z krému – 0,40 €

Obaly nám môžete vrátiť na adrese našej vzorkovne, na predajných trhoch, ktorých sa zúčastníme a v partnerských predajniach označených nálepkou „Tu vykupujeme obaly SAVON“.

Veríme, že robíme pozitívnu prácu pre nás, vás a vaše telo, ale tiež pre životné prostredie.