;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Náš príbeh a filozofia

Vitajte v mojom svete prírodnej kozmetiky a parfumov zo Slovenska

Volám sa Iveta Burešová Mikletičová a prinášam vám môj vlastný pohľad a vnímanie vôní a účinkov rastlín a bylín. Moja cesta sa začala v roku 2012 tvorbou vlastnej prírodnej kozmetiky SAVON, kde používame vlastné bylinné extrakty s cieľom znovu ukázať ľuďom silu prírody a rastlín

Za SAVON stoja obyčajný ľudia, ktorí sú pre mňa osobne výnimoční. Sme malá rodinná firma a náš vznik sa začal v roku 2012. Narodil sa nám náš druhý syn Matias. Bol maličký, zvráskavený a s atopickým ekzémom, ale bol to náš malý silný lev. Ako mame mi trhalo srdce pri pohľade na to malé telíčko s fľakmi.  Mala som pocit bezmocnosti, rovnaký ako pri manželovej psoriáze. Opak bol však pravdou. Bol to začiatok toho čo ma napĺňa dodnes. Nastúpila som na cestu nielen tvorenia, ale tiež uvedomenia si rôznych energií, ktoré nás ovplyvňujú. Mojou ambíciou bolo ponúknuť ľuďom výrobky a parfumy, ktoré budú transparentné, etické a udržateľné. 

Začal ma napĺňať pocit a vedomie toho, že moje výrobky prinášajú ľudom úľavu, krásu a radosť zo seba samých. Je to aj vďaka tomu, že naša prírodná kozmetika SAVON je tvorená s láskou a zároveň úctou k prírode, preto napríklad u nás nenájdete žiaden palmový olej. Vyrábame z kvalitných surovín a bylín z vlastných záhrad, z ktorých si tvoríme vlastné extrakty. Cítime, že práve takéto suroviny nezaťažujú naše telo a my sa tak opäť spájame s matkou Prírodou. 

Ďalším čarovným okamihom bolo objavenie tvorenia parfumov. Túžila som priniesť niečo nové, ponúknuť ľuďom parfumy, ktoré budú transparentné, etické a udržateľné.  Bol to okamih plný voňavej vášne. Objavovanie vôní, ich kombinácia a tvorenie ma napĺňa úžasným pocitom ako keď skladateľ komponuje svoju hudbu. Každá jedna nota jeho piesne patrí na svoje miesto a dotvára celkový obraz hudby, ktorú počujete. Tak vnímam ja svoje voňavé noty - botanické parfumy, ktoré vám prinášam, aby ste sa mohli aj Vy ponoriť a ,,započúvať sa" do vône a spojiť ju so svojimi emóciami.

Touto cestou sa chcem poďakovať celej mojej rodine, ktorá mi pomáha. Špeciálna vďaka patrí môjmu manželovi, ktorý je mojou najväčšou inšpiráciou, stojí pri mne od začiatku mojej tvorby. Ďakujem, že ma vidíš pravdivo.

Zdokonaľujeme sa tiež aj v balení - používame ekologické plastové obaly, ktoré sú kompostovateľné, papierové a sklenené obaly, ktoré sú taktiež plne recyklovateľné. Nájdete u nás aj naháčov, výrobky, ktoré si môžete zakúpiť bez obalu. 

Nadýchaj sa vône a účinkov kozmetiky SAVON pri každom dotyku svojho tela. Nezabúdaj na seba. Rozmaznávaj sa.