;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Svrbí vás pokožka hlavy? Takto to vyriešite.

Svrbenie hlavy je nezriedkavý problém spôsobený mnohými rôznymi faktormi, ako sú nadmerne suchá alebo, naopak, rýchlo sa mastiaca pokožka hlavy, lupiny, ekzém, psoriáza a dokonca aj rôzne druhy alergií. Netreba však zúfať. Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako udržať pokožku hlavy zdravú a bez svrbenia.

 Čo ešte môže spôsobiť svrbenie hlavy?

 Okrem vyššie spomínaných dôvodov môže k tomuto problému prispieť aj používanie drsných šampónov na chemickej báze a nevhodne zvolených stylingových výrobkov, ktoré vaše vlasy a pokožku hlavy nadmerne vysúšajú. Ak sa chcete nadobro zbaviť svrbivej pokožky hlavy, je dôležité venovať čas identifikácii príčin tohto problému, aby ste ho mohli úspešne vyriešiť.

 Ako postupovať?

 Prvým krokom je vyhnúť sa používaniu drsných chemikálií na vlasy a namiesto nich zvoliť prírodnú kozmetiku. Prírodné produkty, ako sú šampóny s jemnými zložkami, napríklad levanduľa, ruža alebo šampóny presne cielené na problém s lupinami, môžu pomôcť znížiť podráždenie pokožky hlavy bez toho, aby príliš vysušili vaše vlasy. Môžete sa tiež pokúsiť vyhnúť umelým vôňam a iným syntetickým látkam v prípravkoch na starostlivosť o vlasy. Ak je to možné, používajte výlučne šetrné prírodné produkty, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre citlivú pokožku hlavy.

 Regenerácia je dôležitá

 Dôležité je tiež uistiť sa, že vaša pokožka hlavy je správne hydratovaná a vyživovaná. Pred každým umytím vlasov votrite do pokožky hlavy a vlasových korienkov kokosový olej alebo bambucké maslo s pridaním niekoľkých kvapiek éterického oleja, napríklad grapefruit alebo rozmarín. Môžete potiahnuť aj do dĺžok. Akokoľvek komicky to znie, následne vlasy zabaľte do potravinovej fólie, navrch dajte nahriaty uterák a nechajte minimálne hodinu pôsobiť. Potom vlasy dvakrát umyte šampónom a naneste kondicionér. Masku opakujte minimálne raz do mesiaca alebo pokojne aj každé dva týždne.

 Okrem toho sa snažte obmedziť tepelný styling vlasov, pretože to môže spôsobiť ďalšie podráždenie a svrbenie. V prípade, že je použitie teplovzdušnej kulmy alebo sušiča na vlasy nevyhnutné, nastavte ich na menej teplý vzduch.

 Nakoniec je dôležité dodržiavať zdravú stravu, ktorá obsahuje veľa ovocia a zeleniny, aby ste podporili zdravie svojich vlasov. Pomôže to znížiť zápal a zabezpečiť celkové zdravie pokožky hlavy. Aj keď môže trvať určitý čas a úsilie, kým sa zbavíte tohto nepríjemného problému, dodržiavanie týchto jednoduchých krokov vám môže pomôcť nadobro sa svrbenia zbaviť.  Starostlivosťou o vlasy pomocou prírodných produktov a vyhýbaním sa drsným chemikáliám, môžete udržať pokožku hlavy zdravú a bez svrbenia.