;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Suchá a citlivá pleť: rady a tipy

Mnohí nám určite dáte za pravdu, že starostlivosť o suchú pleť je výzvou, najmä v chladnom zimnom období, kedy sa môže stať ešte náchylnejšou k dehydratácii, začervenaniu a podráždeniu. Aby ste dosiahli zdravý a hydratovaný vzhľad pleti počas celého roka, a teda aj v zime, je dôležité uplatňovať špecifické metódy a produkty, ktoré poskytnú potrebnú výživu a ochranu. Dnes sa spolu pozrieme na najlepšie spôsoby, ako sa starať o suchú pleť s ohľadom na jej šetrnú starostlivosť nielen počas zimných mesiacov.

Výber jemných produktov na čistenie

Prvým krokom k starostlivosti o suchú pleť je vyhýbať sa agresívnym čistiacim a odličovacím produktom, ktoré môžu ešte viac vysušiť pokožku. Namiesto toho by ste mali zvoliť jemnú čistiacu penu, gél alebo mlieko na tvár, ktoré sú navrhnuté tak, aby nezbavili pokožku jej prírodzeného ochranného filmu a nespôsobovali podráždenie. Ideálne sú produkty s hydratačnými zložkami akými je hyaluronová kyselina, glycerín alebo rastlinné odličovacie oleje, ktoré poskytnú pokožke potrebnú vlhkosť.

Hydratácia a výživa pleti

Nielen v zimnom období je hydratácia obzvlášť dôležitá, pretože ostrý chladný vzduch môže vysušiť pokožku a zhoršiť jej stav. Investujte do výživného a hutnejšeho hydratačného krému alebo hydratačného pleťového oleja, ktoré sú priamo určené pre suchú a citlivú pleť. Krémy s obsahom ceramidov a mastných kyselín môžu pomôcť obnoviť ochrannú bariéru pokožky a chrániť ju pred vonkajšími vplyvmi. Nezabudnite pravidelne používať aj hydratačné masky a séra, ktoré dodajú pokožke potrebnú výživu a hydratáciu.

Ochrana pred vonkajšími vplyvmi

Je nesmierne dôležité chrániť pokožku pred vonkajšími vplyvmi akými je studený vzduch, ostrý a mrazivý vietor, nízka vlhkosť, slnko a chlad. Používanie kvalitného krému na ochranu pleti je nevyhnutné. Vyberte si produkt s obsahom antioxidantov a prírodných UV-filtrov, ktoré pomáhajú chrániť pokožku pred poškodením a prevenciu predčasného starnutia. Nezabudnite tiež na pravidelné používanie balzamov na pery a krémov na ruky, ktoré sú priamo vystavené nepriaznivým podmienkam a potrebujú extra dávku hydratácie.

Starostlivosť o suchú citlivú pleť  si vyžaduje špecifický prístup a produkty, ktoré jej zabezpečia potrebnú hydratáciu, výživu a ochranu. Výber jemných čistiacich prostriedkov, investícia do hydratačných krémov a olejov a ochrana pokožky pred vonkajšími vplyvmi sú kľúčové kroky k dosiahnutiu zdravého a zamatového vzhľadu pleti. Pri dodržiavaní týchto jednoduchých, ale efektívnych tipov môžete mať istotu, že vaša suchá a citlivá pleť bude v zime v najlepšom možnom stave.

 

Bonusový TIP: Okrem uvedených odporúčaní je dobré zvážiť pravidelný príjem tekutín a upraviť stravu bohatú na vitamíny a minerály, ako sú omega-3 mastné kyseliny a vitamíny A, C a E. Pitie dostatočného množstva vody a strava bohatá na antioxidanty podporujú hydratáciu pokožky zvnútra, čo je kľúčové pre jej zdravý vzhľad a elasticitu.