;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

5 tipov, ako na domáci wellness

Po dlhom stresujúcom dni v práci, najmä teraz pred Vianocami, nie je nič lepšie ako si po príchode domov dopriať chvíľu pokoja a relaxácie vo vlastnej kúpeľni. Vonku panuje sychravé počasie, ste uzimená a jediné, po čom v tejto chvíli túžite, je zahriať sa a oddýchnuť si. Chce to wellness, čo poviete? Že sa vám nechce opäť niekam chodiť? Nemusíte! Všetko potrebné nájdete doma, vo vlastnej kúpeľni. 

Domáci wellness. 5 tipov, ako na to.

  •  Napustite si vaňu. Vaňa plná voňavých bubliniek po dlhom a náročnom dni vám poskytne nielen fyzickú úľavu, ale aj únik do oázy relaxu a pokoja. Teplá voda pomáha uvoľniť napätie v svaloch a zmierniť stres, zatiaľ čo voňavé esenciálne oleje uvoľňujúce sa postupne z šumivej kúpeľovej bomby podporujú celkový pocit pohody. Tento jednoduchý tip nielenže pomáha zmierniť fyzickú únavu, ale aj mentálne vyčerpanie, čím vám dovolí na chvíľu opustiť každodenné povinnosti (najmä ak ste pracujúca matka) a nájsť harmóniu a relax vo vlastnej kúpeľni.  
  • Pustite si relaxačnú hudbu. Počúvanie relaxačnej hudby počas kúpeľa môže ešte viac umocniť váš zážitok z relaxácie. Hudba môže pomôcť znížiť úroveň stresu a podporiť uvoľnenie mysle. Je vhodné vybrať hudbu s pomalým tempom a jemnými melódiami, ktoré vytvoria pokojnú atmosféru. Zvuky prírody, klavír, alebo hudba s jemnými zvukmi vody budú ideálnym výberom. Hudba s pomalým rytmom a upokojujúcimi tónmi môže pomôcť synchronizovať dýchanie a podporiť hlbokú relaxáciu, čo zvyšuje celkový prospech z vášho domáceho wellness. 
  • Čítajte si knihu. Áno, vo vani. Že ste to ešte nikdy nerobili? Vyskúšajte a garantujeme vám, že si svoju novú aktivitu zamilujete. V prípade, že si na okraj vane postavíte šálku s voňavým bylinkovým čajom (pozor na popálenie!), bude váš zážitok priam dokonalý. Nielenže vás naladí na spánok, ale zbaví vás napätia a stresu.  
  • Aplikujte celotelový peeling. Po rituáli pitia čaju a čítania si nastal čas postarať sa o svoju pokožku. Ak ju chcete mať zamatovo hebkú, najskôr použite celotelový peeling, ideálne s harmonizujúcou vôňou levandule. Ošetrí vašu pokožku, zbaví ju odumretých čiastočiek a pripraví na nanášanie telového oleja či krému. Nezabudnite ani na päty! Váš relaxačný zážitok ešte viac umocní použitie prírodného mydla s kozím mliekom a levanduľou 
  • Natrite sa od hlavy po päty. Potom, ako vyjdete von z vane si osušte telo mäkkým uterákom. Nikdy ním však pokožku nešúchajte, aby ste ju nepodráždili, ale ho iba jemne  prikladajte na telo. Na ešte mierne vlhkú pokožku naneste telový olej alebo telové maslo s vôňou, na akú máte práve náladu. Odporúčame telový a masážny olej Ruža alebo regeneračný krém s bambuckým maslom Levanduľa