;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Ruža pre krásnu a zdravú pleť

Spisovatelia a básnici píšu ódy na krásu ruže – kráľovnej kvetín - už po celé stáročia. Hoci sa odhaduje, že ruže sú súčasťou našej planéty už 35 miliónov rokov, prvá písomná zmienka o ruži je len päť tisíc rokov stará a pochádza z obdobia Mezopotámie. Vďaka jej antibakteriálnym, protizápalovým a antioxidačným vlastnostiam výťažky z ruží používajú na zmäkčenie, tonizáciu a skrášľovanie pokožky mnohé kozmetické spoločnosti vrátane tej našej a to práve preto, že chceme našim klientom prinášať len to najlepšie.

Zázrak menom ruža

Podľa výskumu má esenciálny olej získaný z ruže široké spektrum potenciálnych výhod. Hoci výskum o účinkoch ruže ešte stále prebieha, objavili sa určité zrejmé fyziologické a psychologické výhody tohto kvetu, ktorý sa teší mimoriadnej obľube v starostlivosti o pleť už od nepamäti. V starovekom Egypte sa ružový olej používal ako parfum a tiež zložka v procese mumifikácie. Egyptská kráľovná Kleopatra podľa vzoru bohyne Isis používala ružovú vodu v palácových fontánach a na požehnanie svojich lodí.

Veľkými fanúšikmi ružového vonného boli aj starí Rimania. Okrem zdobenia verejného priestoru ružami pre ich vôňu sa ruže používali v rôznych formách na kozmetické pleťové obklady, dezodoranty a boli tiež súčasťou líceniek a farby na pery. Egypťania aj Rimania verili, že ruže majú afrodiziakálne vlastnosti a okvetné lístky ruží používali vo veľkom ako nástroj zvádzania. Nie nadarmo je ruža dodnes dôležitou ingredienciou aj práve v parfumérstve.

Zdravotné benefity ružového oleja

Ružový éterický olej patrí medzi luxusné komodity, pretože je veľmi drahý a vzácny. Len si predstavte, že na extrakciu 5 ml fľaštičky ružového oleja je potrebných až 10 kíl ružových okvetných lístkov! V kozmetickom priemysle je tiež obľúbená ružová voda, ktorá je menej finančne nákladnou verziou oleja no má stále silné aromaterapeutické účinky.

Aróma ruží blahodarne pôsobí na uvoľnenie bolesti vrátane bolesti hlavy a migrény a tiež menštruačných kŕčov. Má tiež relaxačné a uvoľňujúce účinky, pôsobí proti melanchólii, úzkosti a prejavom depresie. Stačí, ak pár kvapiek ružového oleja primiešate do nosného rastlinného oleja (mandľový, marhuľový, jojobový atď) a pomasírujete si ním spánky.

Vôňa ruže tiež symbolizuje ženskosť a prebúdza ženskú energiu. Doprajte si kúpeľ s vôňou ruží a následne si natrite celé telo voňavým ružovým olejom, krémom alebo telovým mliekom. Ak ružový olej aplikujete priamo na pokožku tváre, bude krásne hydratovaná, vypnutá a rozžiarená nehovoriac o tom, že ruža má tiež antibakteriálne a antiseptické účinky.

Aký je váš obľúbený produkt s vôňou ruže?