;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Prírodné mydlá vs fabrikové

Mydlo s ph 5,5 – to vážne?!

Mydlo, jednoduchý produkt slúžiaci ľudstvu už od nepamäti. Dnes nájdete v obchodoch mydlá rôzneho druhu, vône, farby. Aký je však rozdiel medzi tým z fabriky a tým ´´doma urobeným´´? Však predsa každé z nich nás umyje, odmastí a navonia. Rozdiel je v zložení. Kým to fabrikové má rôzne zložky iritujúce pokožku a je plné syntetiky, to prírodné mydlo je zložené zo sódneho lúhu a rastlinných olejov a masiel. Ide o proces zmydelňovania, kedy sa v mydlách uchováva vzniknutý glycerín a iné cenné látky z použitých olejov. Preto je prírodné mydlo k pokožke šetrnejšie a je tak vhodným riešením pre naše zdravie.

Prírodné mydlo má prirodzene vyššie pH 7-9 , keďže je zásadité. Na rozdiel od tých z pútavých reklám s pH 5,5, ktoré sú výborné aj pre detičky. Čo to však znamená v praxi?! Že do takéhoto mydla boli pridané kyseliny, aby sa pH znížilo, čím sa však prirodzene docieli, že mydlo nedrží pevný tvar. Tak sa do takéhoto mydla pridajú rôzne syntetické látky, aby sme si v obchodoch mohli kúpiť jemné mydlo k našej pokožke vhodné aj pre bábätká, avšak obsahujúce rôzne syntetické aditíva.

Prírodné mydlá by si mali udržať svoj prívlastok prírodné, preto by sa doň nemali pridávať žiadne umelé parfumy ani farbivá. Ich zloženie býva zväčša jednoduché, bambucké maslo, kokosový olej, konopný, mandľový a iné mňamkocinky pre pokožku. Prírodné mydlá by mali v sebe obsahovať naozaj kúsok prírody, či už vo forme bylinného výťažku, čistého esenciálneho oleja alebo sušených byliniek. Takéto prírodné mydlo nám pokožku umyje a dodá nám o čosi viac ako len vôňu. Dodá nám účinky použitých byliniek, ktoré liečia rôzne neduhy ako napríklad ekzémy, akné, suchú kožu.

Je už len na vás, pre ktoré sa rozhodnete vy. Ja som rozhodne za prírodné mydlo bez chémie.