;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

Parfém - parfémova voda - toaletná voda

POZNÁTE MEDZI NIMI ROZDIEL

Parfém, parfémova voda a toaletná voda - tieto tri druhy poznáme azda všetci. Viete však aký je medzi nimi rozdiel?!

1. Parfum je najkoncentrovanejšou zo všetkých možných vôní, a preto je z tohto dôvodu najdrahší. Má tendenciu byť mierne olejovitý a typicky obsahuje 20 až 40 percent čistého parfumového extraktu. Je príliš silná na to, aby sa striekala kdekade a samozrejme aj príliš drahá. Jediná aplikácia parfumu Vám dokáže vydržať až 24 hodín! Aby sme si nemýlili kvantitu a kvalitu, tak je potrebné taktiež uviesť, že percento čistého parfumového extraktu nie je nevyhnutne ukazovateľom kvality parfumu. 

2. Parfumovaná voda používa rovnakú parfumovú esenciu, ale samozrejme v menšom množstve a obsahuje viac alkoholu a vody. To znamená, že vôňa je trochu ľahšia a zvyčajne netrvá tak dlho, a práve preto, že je ľahšia, mnohí ju považujú za vhodnejšiu. Zvyčajne je 10 až 20 percent parfumovej esencie vo vode parfumu. 

3. Toaletná voda je vždy ľahšia a zvyčajne sa predáva v striekacích fľašiach. Jej ľahkosť nám umožňuje viac voľnejšie striekanie. Táto forma vône je zvyčajne najvhodnejšia na každodenné použitie, pretože je menej intenzívna a dokonca aj vtedy, keď jej používate príliš veľa, ľahko sa  môže rozplynúť. Zvyčajne obsahuje 4 až 15 percent čistého parfumu. Vysoký obsah alkoholu znamená, že vôňa netrvá dlho a jedna aplikácia toaletnej vody Vám dokáže vydržať okolo troch hodín.