;
Doprava nad 50€ ZADARMO.

Atopický ekzém - novodobý strašiak

Koža je odrazom vnútorného stavu organizmu

Koža je najväčším orgánom človeka. Je zložitý a zabezpečuje spojenie organizmu s vonkajším prostredím. Podľa čínskej medicíny, pentagramu, je koža v úzkom vzťahu k pľúcam a hrubému črevu. Tieto orgány vylučujú odpadové látky vznikajúce pri dýchaní alebo trávení. Ak je funkcia pľúc a čriev oslabená, toxíny si hľadajú inú východiskovú cestu. Tou sa stáva práve koža a toxíny sa na koži prejavia práve ako rôzne typy ekzémov. Túto skutočnosť potvrdzuje známa kombinácia atopického ekzému, alergickej nádchy a prieduškovej astmy.

 

Atopia

Atopia znamená vrodenú dispozíciu kože k zápalovým procesom, ktorá pretrváva po celý život. Neznamená to však nevyhnutne, že sa u dieťaťa rozvinie alergické ochorenie. Ide o predispozíciu, ktoré sa rozbieha v prípade nežiadaného vonkajšieho faktora ( napríklad potravinový alergén, stres, očkovanie, …). Všetko závisí od prostredia, životného štýlu, stravovania, konzumovaných aditív v potravinách, alergény a syntetika v používanej kozmetike. Najčastejšími alergénmi v strave sú napríklad bielkoviny, a z nich najmä kravské mlieko. Výskyt alergie na kravskú bielkovinu je približne 2,5% u detí do 3 rokov. Atopická dermatitída alebo atopický ekzém je chronické zápalové ochorenie kože s prejavmi suchej, červenej a šupinatej kože. Koža má tendenciu praskať a vďaka trhlinkám prenikajú dráždivé látky do organizmu rýchlejšie. Z pohľadu alternatívnej medicíny ide o príznak znečistenia vnútorného prostredia organizmu toxínmi z vonkajšieho a vnútorného prostredia.

 

Ako naňho

Pri starostlivom dodržiavaní preventívnych a liečebných opatrení sa dá atopický ekzém bezpečne udržať v bezpríznakovom štádiu. Vekom sa zvyknú príznaky zmierňovať, alebo vymiznú. Všetko si však vyžaduje ten správny prístup. Treba sa vzdať cigariet a alkoholu, ponocovania a stresu. Práve udržanie si psychickej pohody v dnešnej uponáhľanej dobe býva najväčším problémom. Pri strave je najvhodnejšie selektívna metóda, ktorá nám ukáže, ktoré potraviny nemá náš organizmus v láske. Je však nutné dodávať telu potrebné vitamíny a enzýmy, najlepšie vo forme čerstvých ovocných a zeleninových štiav, zelený jačmeň a chlorellu. Čľapkanie sa v Mŕtvom alebo Červenom mori je taktiež mimoriadne účinné, aj keď v
prípade hlbokých rán z rozškriania sa môže byť nepríjemné. Rovnako pomáha aj kúpeľ z ovsených vločiek a otrúb, ktoré pôsobia na pokožku upokojujúco a hydratačne. Na umývanie doporučujeme z našej rady prírodné mydlo Softie, ktoré neobsahuje žiadne bylinky ani esenciálne oleje, aby sa predišlo vzniku alergickej reakcii u atopika. Toto prírodné mydlo obsahuje kozie mlieko, ktoré na citlivú pokožku pôsobí ukľudujúco. Po kúpeli alebo sprche sa odporúča do 3 min natrieť pokožku premasťujúcim krémom, ktorý pokožku zacelí a eliminuje svrbenie. Skúste natieranie rakytníkovým olejom alebo našim krémom, ktorého zloženie je prispôsobené eliminácii svrbenia a maximálnej hydratácii pokožky.

A čo je najdôležitejšie, nikdy sa netreba vzdávať. Treba dúfať, že všetko čo pre svoje telo robíte sa vám vráti a vy sa jedného dňa zobudíte s čistou kožou.     

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie