;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

8 tipov, ako mať ráno viac energie

Mnohí z nás sa ráno budíme vyčerpaní, najmä po tropických nociach, ktoré sme tu v posledných dňoch mali. Len veľmi ťažko vstaneme z postele, z nohy na nohu sa vlečieme po byte a zalievame si svoju prvú šálku kávy. Na polceste do práce narýchlo za volantom zhltneme prihorenú hrianku a len tak-tak, že stihneme prísť do práce načas. Je ešte len osem hodín ráno, no my už máme pocit, akoby sme celý deň pracovali v bani. Dá sa to však aj inak. Prezradíme vám niekoľko tipov, ako mať rána plné pozitívnej energie a naštartovať deň s úsmevom.

8 tipov, ako mať ráno viac energie

 1. Vypite pohár vody. Môžete ho mať na nočnom stolíku, alebo si do pohára napustite vodu v kuchyni a obohaťte ju kolieskom citróna. Ak ráno preferujete pitie teplých nápojov, zalejte si koliesko citróna prevarenou, teplou vodou a tú pite po dúškoch namiesto čaju.
 2. Rozsvieťte svetlo a zapnite hudbu. Biele svetlo nám dodá energiu, zatiaľ čo žlté a tlmené osvetlenie nás uspáva. Rozsvieťte ráno čo najviac bielych svietidiel a pustite si svoju obľúbenú hudbu.
 3. Zacvičte si. 10-15 minút je lepšie ako nič. Joga je na ranné prebudenie priam ideálna, no ak stíhate, pokojne si choďte na pol hodinu zabehať. Beh vás zaručene rozbehne:-)
 4. Dajte si vlažnú sprchu. Uvidíte, ako vás preberie a to najmä vtedy, ak použijete energizujúci produkt do sprchy a zakončíte ju studenou. Budete tak môcť zbierať body aj za otužovanie.
 5. Pleťová rutina je základ. Ráno si umyte tvár jemným mydlom alebo umývacím prípravkom, nezabudnite na hydratačné sérum a svoju rannú pleťovú starostlivosť zakončite hydratačným krémom. Až na takto pripravenú pleť môžete začať nanášať mejkap, ako ho zvyknete do práce nosiť.
 6. Doprajte si zdravé a výživné raňajky. Ráno robí deň. Aj vy ste tú vetu už niekde počuli? Namiesto toho, aby ste do seba ráno bezmyšlienkovite nahádzali hrianku s maslom, priemyselne spracované cereálie plné cukru alebo kalorickú šišku s džemom, vstaňte radšej o 15 minút skôr a doprajte si nutrične vyvážené raňajky, napríklad:
 •         celozrnné vločky s jogurtom, orechmi, semienkami a ovocím,
 •         vajíčko s kváskovým chlebíkom a čerstvou zeleninou,
 •         avokádo na hrianke s celozrnného chleba a paradajky alebo
 •         ak nezvyknete raňajkovať, aspoň vypite smoothie.
 1. Píšte si denník. Možno to znie zvláštne, no ak si ráno načrtnete, ako má váš deň vyzerať, budete podvedome jednotlivé body tohto tajného harmonogramu plniť bez toho, aby ste si to vôbec uvedomovali. Odporúčame si na každý deň napísať aspoň 3 vety (afirmácie), napríklad:
 •         Dnes sa mi všetko podarí.
 •         Dnešný deň prejdem s úsmevom a ľahkosťou.
 •         Som dobrý/dobrá taká, aká som.
 1. Spite 8 hodín. Áno, aj to čo robíte večer má priamy vplyv na vaše ranné vstávanie. Po príchode domov z práce si doprajte ľahkú večeru, upokojujúci kúpeľ, celotelovú masáž, nakvapkajte si do difuzéra upokojujúci olej napríklad s vôňou medovky alebo levandule. Tesne pred spaním si doprajte meditáciu alebo sa začítajte do svojej obľúbenej knihy. Za žiadnych okolností večer nepite kofeínové nápoje a nejedzte cukor. Uložte sa na osemhodinový nočný odpočinok a dobre sa vyspite.