;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

7 prírodných zložiek pre zdravú a krásnu pleť - 1.časť

Krása z čistej prírody vždy bola a je v móde. Preto aj v oblasti starostlivosti o pleť stále viac ľudí hľadá riešenia priamo v prírodných zdrojoch. Prírodná kozmetika, naplnená blahodárnymi účinkami rastlín a minerálov, je cestou k zdravej a žiarivej pleti. V tomto článku sa pozrieme na sedem skvelých prírodných zložiek, ktoré môžu urobiť s vašou pleťou doslova zázraky. Od osviežujúceho gélu z aloe vera, cez upokojujúce účinky medu až po vyživujúci olivový olej, tieto prírodné zložky sú skvostným darom pre vašu krásu.Našim cieľom je oboznámiť vás s nimi a pomôcť vám získať pokožku, ktorá žiari zdravím a vitalitou. 

Aloe vera: prameň osvieženia pre vašu pleť

Aloe vera, známe aj ako "rastlina nebeskej krásy", je vynikajúcou prírodnou ingredienciou, ktorá sa využíva v starostlivosti o pleť už tisíce rokov. Táto sukulentná rastlina je bohatá na živiny, vrátane vitamínov, minerálov a enzýmov, ktoré sú nevyhnutné pre zdravú pokožku. Jej gélová šťava má úžasné schopnosti zabezpečiť hlbokú hydratáciu a zároveň pokožke poskytnúť potrebné živiny na regeneráciu. Okrem toho, aloe vera je známa svojimi protizápalovými a hojivými vlastnosťami, čo z nej robí vynikajúci prostriedok pre zmiernenie podráždenia a začervenania. Po aplikácii aloe vera budete cítiť, ako vaša pleť dýcha a žiari zdravím.

TIP na produkt: Hydratačný krém na ruky s aloe vera. Tento voňavý, hydratačný a vyživujúci krém je dostupný v 4 vôňach: aloe a verbena, aloe a pomaranč, aloe a Tahiti, aloe a levanduľa. 

Med: sladká esencia zdravej a žiarivej pleti

Med je prírodný dar, ktorý nám darovali včely a ktorý sa stal kľúčovou zložkou v starostlivosti o pleť. Jeho blahodárne účinky na pokožku sú neprekonateľné. Obsahuje enzýmy, vitamíny a minerály, ktoré podporujú regeneráciu buniek a hydratáciu pokožky. Jeho antibakteriálne vlastnosti pomáhajú bojovať proti akné a zmierniť podráždenie. Med takisto obsahuje silné antioxidanty, ktoré chránia pleť pred poškodením spôsobeným vonkajšími faktormi a predčasným starnutím. Ako prirodzený zvlhčovač je schopný udržiavať pokožku hebkú, jemnú a plnú života. Med je skutočnou esenciou krásy a zdravia, ktorá vám pomôže dosiahnuť žiarivú pokožku, akú ste vždy túžili mať.

TIP na produkt: Prírodný kondicionér s keratínom, moringou a medom.

Olivový olej: tekuté zlato pre vašu krásu

Olivový olej je skutočným pokladom prírody, ktorý už od staroveku hrá nezastupiteľnú úlohu v starostlivosti o pleť. Je bohatý na vitamíny E a K, ktoré sú známe svojimi silnými antioxidačnými vlastnosťami. Tieto vlastnosti nielenže pomáhajú chrániť pleť pred voľnými radikálmi, ale aj pomáhajú zmierniť známky starnutia a udržiavať pokožku pružnú, hydratovanú, vyživenú a hladkú. Okrem toho, olivový olej je skvelým zvlhčovačom, ktorý preniká hlboko do pokožky, poskytuje jej dlhodobú hydratáciu a zanecháva jemnú a hladkú textúru. Jeho blahodárny vplyv na pleť a vlasy ho robí nepostrádateľným klenotom v svete prírodnej kozmetiky.

TIP na produkt: Telový aromaterapeutický a masážny olej dostupný v deviatich vôňach: jasmín, levanduľa, ľubovník, medovka, nechtík, pomaranč, rozmarín, ruža a ylang ylang. Všetky obsahujú olivový skvalén, čo je prírodný lipid, ktorý sa vyskytuje v rastlinách, zvieratách a aj v ľudskom organizme. Je to uhľovodíkový zlúčenina, ktorá sa často extrahuje z olivového oleja. Skvalén má vlastnosti, ktoré ho robia vhodným pre rôzne aplikácie v oblasti krásy a starostlivosti o pleť. Skvalén je čisto prírodnou zložkou, ktorá sa nachádza v olivovom oleji. Je chemicky podobný ľudskému kožnému oleju (sebum) a má výnimočné vlastnosti v oblasti hydratácie a ochrany pokožky. Vďaka svojej podobnosti k sébu sa rýchlo vstrebe a pomáha pokožke získavať a udržiavať vlhkosť, čím dokáže zlepšiť hydratáciu. Okrem toho má silné antioxidačné vlastnosti, ktoré chránia pleť pred poškodením spôsobeným voľnými radikálmi a známkami starnutia. Táto zlúčenina je preto často využívaná v kozmetike a starostlivosti o pleť pre svoje výnimočné výhody pre krásu a zdravie pleti.