;
Ku každej objednávke VZORKA ďalšieho produktu ZDARMA! Doprava ZADARMO pri nákupe nad 40 €.

3 spôsoby, ako účinne znížiť potenie

Potenie je prirodzené, pretože je to spôsob ochladzovania a termoregulácie ľudského organizmu. Keď je nám horúco, spotíme sa. Vyzrážaná vlhkosť v podobe potu sa potom začne z našej pokožky odparovať, čím jej zabezpečí dokonalé chladenie. V niektorých situáciách však fľaky v podpazuší alebo na chrbte nie sú práve žiadúce: v práci, na jednaní s klientom, na svadbe, rodinnej oslave alebo na rande. V takýchto chvíľach existuje niekoľko spôsobov, ako potenie tlmiť.

3 spôsoby, ako účinne znížiť potenie

Aplikujte dezodorant alebo antiperspirant ráno aj večer

Antiperspiranty fungujú tak, že blokujú potné kanáliky, čo spôsobuje, že pot neprenikne na povrch našej kože. Potná žľaza ho naďalej produkuje, no pot je zadržaný, čo je na jednej strane skvelé, pretože nemáme na oblečení nepríjemné mokré fľaky, na druhej strane chýba ochladzovací efekt organizmu.

Deodoranty poteniu nezabraňujú, ale pôsobia na maskovanie zápachu, ktorý produkujú baktérie, keď sa potíme. Väčšina voľne dostupných antiperspirantov obsahuje chlorid hlinitý. O tom, či je alebo nie je táto látka pre ľudský organizmus škodlivá, zatiaľ neexistujú preukázateľné dôkazy a preto výskum ešte stále prebieha. Kým bude táto oblasť úplne prebádaná, môžete uprednostniť napríklad prírodné dezodoranty a antiperspiranty. Ak patríte k vyznávačom vegánskeho životného štýlu, určite oceníte dostupnosť vegan dezodorantov už aj na našom trhu.

Náš TIP: Dbajte na to, aby ste svoj vybraný dezodorant aplikovali vždy na umytú a následne vysušenú pokožku. Pre zvýšený účinok odporúčame aplikovať ráno aj večer.

Obliekajte si voľné oblečenie z prírodných materiálov

Ideálnymi materiálmi pri nadmernom potení sú bavlna a ľan v svetlých farbách. Čierne tkaniny dermatológovia neodporúčajú z toho dôvodu, že čierne farbivo (pokiaľ nie je prírodného typu) môže pokožku dráždiť čo v prípade potenia platí dvojnásobne. Výhodou svetlého oblečenia tiež je, že nepriťahuje slnko tak veľmi, ako tmavé a čierne farby. Počas tropických horúčav si zahaľte ako ramená, tak aj nohy. Biela ľanová košeľa a bavlnené nohavice či sukňa budú tou najlepšou voľbou.

Náš TIP: Nevychádzajte von medzi 11-16h, ak nemusíte. Vonku sa zdržiavajte radšej v tieni. Ochladzujte organizmus tým, že si doma vyvetráte len zavčasu ráno, potom všetky okná zatvoríte, zatiahnete žalúzie a otvoríte ich opäť až večer, keď teplota klesne.

Pozor na jedlo a nápoje

V lete konzumujte skôr ľahké šaláty s rybami či chudým mäsom a uprednostňujte mediteránnu (stredomorskú) stravu. Vyhýbajte sa korenistým a horúcim jedlám a nápojom. K teplým polievkam a výdatnejším pokrmom sa vráťte opäť až na jeseň. Nezabudnite tiež na dostatok čerstvého ovocia a zeleniny a dodržiavajte pitný režim.

Náš TIP: Počas letných horúčav sa vyhýbajte nadmernej konzumácii kofeínu a tiež alkoholickým nápojom.

Ako si vybrať ten správny dezodorant?

Mimoriadne účinné sú dezodoranty s obsahom prírodného kamenca. Ide o antibakteriálnu zložku sťahujúcu póry, pôsobí teda ako prirodzená dezinfekcia vášho podpazušia. Ak máte radi sviežu vôňu medovky a hľadáte pocit harmónie a rovnováhy, siahnite po dezodorante s názvom ANTISTRES.

Tomu, kto uprednostňuje iskrivé tóny limetky a hojivého čajovníka, zasa dávame do pozornosti dezodorant s názvom FRESH. Jeho svieža vôňa vás hneď ráno pozitívne naladí a bude vás sprevádzať počas celého dňa. Zabezpečí vám tak pocit sviežosti, akoby ste práve vyšli zo sprchy.

Vyslovene chladivý účinok dosiahnete, ak sa rozhodnete siahnuť po dezodorante MINT. Jeho mentolová vôňa opäť v kombinácii s antibakteriálnymi účinkami čajovníka vám zabezpečí pocit bezpečia a ľadovej sviežosti. Práve preto je MINT vhodný skôr na leto, než na zimu.

Štvorlístok našich dezodorantov uzatvára LILA – univerzálny produkt vhodný na celoročné používanie. Vďaka obsahu podmanivej levandule vás upokojí a zharmonizuje, zatiaľ čo svieže tóny pomaranča vás po celý deň udržia v dobrej nálade.

Všetky uvedené dezodoranty sú určené pre ženy aj pre mužov všetkých vekových kategórií a môžete ich ľubovoľne striedať.

Akú vôňu dezodorantu máte najradšej vy?